Hlavní obsah
Ženy upřednostňují sebevědomé muže před skromnými. Foto: Profimedia.cz

Skromnost se nenosí, ženy u mužů upřednostňují aroganci

Přísloví Skromnost je první ctností lásky prý už dnes příliš neplatí. Dnešní ženy již mají zřejmě zcela jiné priority, než tomu bylo v období života Honoré de Balzaka. Podle nejnovějšího průzkumu totiž skromnost muže ženy přímo odrazuje. Mnohem větší úspěch má u nich domýšlivost a arogantní postoj.

Ženy upřednostňují sebevědomé muže před skromnými. Foto: Profimedia.cz
Skromnost se nenosí, ženy u mužů upřednostňují aroganci

Skromnost je v dnešní době považována za neatraktivní vlastnost, a to především u mužů. Ukazuje totiž jejich slabost a nejistotu, což se dnes prostě nenosí. Navíc skromní muži nejsou ochotni na svém nedostatečném sebevědomí pracovat, což jim prý úspěch u žen ještě znesnadňuje.

Neohrabaný herec Hugh Grant by tak u žen velmi snadno dostal na frak od populárního moderátora Simona Cowella, jehož popularita narostla až díky arogantním výrokům v anglické verzi Superstar.

Simon Cowell

Foto: Profimedia.cz

Skromnost u ženy nevadí

Výzkum probíhal tak, že vědci sestavili porotu z více jak 200 žen, kterým ukázali videa s uchazeči o zaměstnání. Šlo o ženy a muže, kteří se při pracovním pohovoru chovali velmi skromně a pokorně. Nedokázali se ani dostatečně pochlubit svými dosavadními úspěchy.

Přestože se uchazeči chovali velmi podobně a měli stejnou kvalifikaci, porota upřednostňovala ženy před muži.

Z výzkumu tedy vyplynulo, že skromné a nesebevědomé chování jsou ženy ochotny spíše tolerovat ženě, než muži.  U mužů toto chování považují za slabost a neschopnost.

Jako vyplašený neurotik nevypadá

Foto: Profimedia.cz

Přehnaná očekávání od mužů

Podle odborníků je to dáno především tím, že změny genderových rolí přinesly řadu výhod ženám, ale pohled a požadavky na muže se doposud nezměnily.

Aby muži byli úspěšní, musí se stále držet mužských ideálů, což vede řadu z nich k alkoholismu. Alkohol jim totiž dodává sílu a odvahu a oni tak mohou alespoň částečně zamaskovat svou slabost.

"Od mužů se stále očekává, že budou úspěšní, mocní a dominantní bez vad a nedostatků. Jakmile se u nich objeví nějaká odchylka, hned je to vnímáno jako projev ženství," upozorňuje profesorka Laurie Rudmanová z University v New Jerse.

Bohužel tento trend platí i při výběru partnera. Skromný muž nemá u žen téměř žádné šance vedle sebevědomého až arogantního svůdníka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků