Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

První láska škodí všem dalším vztahům

První láska může být radostná, vášnivá a intenzivní, z dlouhodobého hlediska však může páchat více škody než užitku. Pokud člověk hledá dlouhodobé štěstí v pozdějších vztazích, měl by se první lásce raději vyhnout.

Foto: Profimedia.cz
První láska škodí všem dalším vztahům

„Pozoruhodně se zdá, že tajemství dlouhodobého štěstí ve vztahu tkví v tom, že se vyhnete první lásce,“ tvrdí doktor Malcolm Brynin z University of Essex. Ten provedl výzkum v této problematice a zrevidoval několik sociologických studií.

„V ideálním světě byste se prostě probudili až ve druhém vztahu,“ dodává Brynin. Podle něho první intenzivní lásky nastavují v člověku nerealistická měřítka, podle nichž kriticky hodnotíme další vztahy.

„Pokud máte velmi vášnivý první vztah a dovolíte, aby se tento pocit stal vaším měřítkem pro dynamiku vztahu, pak bude jednou zřejmě nevyhnutelné, že vás pozdější zralý vztah bude nudit a zklame vás,“ tvrdí Brynin.

A recept na štěstí je podle něj jasný a jednoduchý, kdo ho chce zažívat po většinu života a ve vztazích, neměl by podléhat euforii a velké vášni první lásky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků