Hlavní obsah
Příprava koryta Foto: Petr Spálenka

Prostitutky z Guatemaly prahnou po uznání

Prostitutky z guatemalského hlavního města by chtěly získat větší společenské uznání. Proto založily fotbalový klub, který se hodlá zúčastňovat místních fotbalových turnajů. Jejich úsilí o víkendu podpořily i guatemalské novinářky, policistky a studentky, když se všechny spolu utkaly na nevšedném fotbalovém turnaji v areálu guatemalské policejní akademie.

Příprava koryta Foto: Petr Spálenka
Prostitutky z Guatemaly prahnou po uznání

Ačkoli klub Estrellas de la Línea (Hvězdy koleje) skončil na posledním čtvrtém místě, publicita byla veliká a všichni byli spokojeni. Turnaj vyhrály policistky, které ve finále porazily studentky.

"Fotbal je prostředí, kde mizí společenské rozdíly mezi lidmi. Turnaj nám dal možnost, abychom se lépe poznaly a braly toho druhého takového, jaký je," řekla novinářům jedna z hlavních organizátorek turnaje Sandra Sebastiánová, reportérka listu El Periódico.

Vulgární podpora

Klub Hvězdy koleje byl založen v polovině září, ale dosud měl většinou potíže s účastí na turnajích. Skandálem skončila hned premiéra, když družstvo prostitutek bylo vyloučeno po druhém utkání jednoho turnaje pod záminkou, že ho část obecenstva podporuje příliš vulgárně.

Situace se změnila koncem září, kdy podporu prostitutkám poskytli španělští a guatemalští novináři, kteří prosadili, že o Hvězdách koleje začala natáčet film španělská televize.

"Žádáme respektování našich lidských, ženských práv. Jen proto, že žijeme z prostituce, jsme diskriminovány i jako ženy a matky. A to bychom chtěly změnit," řekla Valeria Portillová, jedna ze zakladatelek klubu.

Nyní se Hvězdy koleje připravují na svou mezinárodní premiéru. Na konec října je plánováno utkání s týmem salvadorských novinářek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků