Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Proč starší muže tolik přitahují mladší milenky

Když si muž najde výrazně mladší milenku, mnozí to přisuzují krizi středního věku, kdy si muž tímto způsobem jen dokazuje svou sexuální atraktivitu. Koneckonců mladé ženy jsou zábavné, volnomyšlenkářské, energické a chtějí si užívat. Podle vztahové koučky Kim Olverové je ale za takovým vztahem mnohem víc.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Proč starší muže tolik přitahují mladší milenky

Mladší žena totiž splňuje jednu z nejzákladnějších lidských potřeb: touhu po spojení, jež se v různých životních etapách u obou pohlaví odlišuje. Mladé ženy si sice budují kariéru, ale zároveň touží po rodině a intimitě. Stejně staří muži přitom pohlíží hlavně na sebe, na hledání své vlastní identity a na své životní uplatnění. Není tedy divu, že se stejně staří partneři v mnoha názorech a postojích odlišují, zatímco partneři s větším věkovým rozdílem si tolik rozumí.

"V určitém věku si muž uvědomí, že promarnil své mládí v honbě za úspěchem a mocí a zanedbal tak nejen sám sebe, ale i svou rodinu. Cítí se unaven tím celoživotním shonem a začne hledat nové 'spojení' - nový vztah. Stejně staré ženy se sice cítí také unavené, ale ne honbou za kariérou, ale z dlouholeté péče o děti, manžela a domácnost. Místo nových vztahů tak začnou hledět především samy na sebe, začnou se opět vzdělávat a pokračovat ve své kariéře, kterou si budovaly před dětmi," vysvětluje Kim Olverová a dodává:

"A to je ten pravý důvod, proč starší muži snadno podléhají mladším milenkám. Navíc mnozí z nich si s nimi zakládají i nové rodiny, včetně dalších dětí."

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků