Hlavní obsah
Sexuální výchova sehrává při vnímání a užívání si sexu u žen mnohem větší roli, než jí je přisuzována. Foto: Profimedia.cz

Proč se ženy nedokážou při sexu uvolnit

Uvolnit se a oddat se sexuálnímu potěšení dělá ženám problém, se kterým jde ruku v ruce potíž s vyvrcholením či sexuálním libidem. Vědci zkoumali 200 žen, u kterých se snažili najít hlavní důvod jejich neduhů.

Sexuální výchova sehrává při vnímání a užívání si sexu u žen mnohem větší roli, než jí je přisuzována. Foto: Profimedia.cz
Proč se ženy nedokážou při sexu uvolnit

Zatímco pánové se dokážou ve vteřině uvolnit, ženy mají opačný problém. Dlouhá předehra se tak stává nedílnou součástí sexu, a nutno podotknout, že v mnoha případech ani ta nemusí vést u žen k uvolněnému milování.

Tohoto ryze ženského problému si všimli i vědci, kteří předpokládali, že kořeny těchto problémů najdeme v dospívání.

Samotné studie se zúčastnilo 200 žen, hlavním úkolem bylo zodpovědět, jakým způsobem s nimi ohledně sexu komunikovali rodiče, učitelé či jiné autority. Drtivá většina žen odpověděla, že s touto komunikací má negativní zkušenost.

Informace s dlouhodobým účinkem

Některé ženy poukazovaly na špatnou sexuální výchovu ve škole, jiné zase na nepříjemné dotazování od rodičů. „Vyhni se sexu, pokud otěhotníš, tak si mě nepřej,“ popsala jedna ze zúčastněných žen konverzaci s rodiči během jejího dospívání.

Další zase poukázala na svou zkušenost, kdy se nakazila chlamydiemi a rodina ji za to odsoudila. Ze studie zveřejněné v American Journal of Sexuality Education tedy vyplývá, že právě způsob komunikace o takto citlivém tématu je pro ženy velmi určující.

Pokud se během dospívání dostávají do kontaktu s názory, že sex je něco špatného, pak pro ně není v dospělosti jednoduché, aby se od zakořeněných myšlenek oprostily.

Co dalšího může ženám pomoci k uvolnění při milování

Otevřeně mluvit o sexu - mnoho účastnic uvedlo, že hlavní klíč k pozitivnímu přístupu k sexu je otevřená diskuze s kamarádkami, rodinou či přítelem.

„Myslím si, že už se nestydím mluvit o menstruaci a sexuálním zdraví především díku tomu, že už jsem dospělá a obklopuji se inteligentními a otevřenými lidmi,“ uvedl server Health názor jedné z účastnic studie.

Vzdělávat se - ve školních osnovách sice nalezneme sexuální výchovu, ale otázkou zůstává, jakou formou je vyučována. Některé respondentky uvedly, že se jejich vnímání sexu zlepšilo v momentě, kdy si samy začaly zjišťovat informace nejen ohledně milování, ale také plodnosti, menstruace nebo reprodukčního zdraví.

Zároveň mohou být dobrou cestou workshopy či přednášky, které se snaží tabuizované téma sexu zpopularizovat.

Přijmout své tělo - nedílnou součástí je také přijetí svého těla, tedy sebeláska.

„Můj pohled na menstruaci a reprodukční zdraví se postupem času změnil. Nyní vidím úžasné biologické funkce, které jsou důkazem toho, jak působivé je lidské tělo, a to především díky přátelům, se kterými jsem na toto téma vedla rozhovory,” vysvětluje jedna z dotazovaných žen.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků