Hlavní obsah

Pro úspěšný flirt je důležitý přímý oční kontakt a úsměv

Proč jednomu při flirtování štěstí přeje, zatímco druhého si žádný protějšek ani nevšimne? Podle britských psychologů nezáleží tolik na fyzické kráse jako na očním kontaktu a úsměvech. To jsou totiž klíčové sociální podněty, které druhou osobu nutí opětovat zájem.

Pro úspěšný flirt je důležitý přímý oční kontakt a úsměv

Nejdůležitější při flirtování je naznačit druhému, že se mu líbí. A nejlepší metodou, jak to udělat při prvním kontaktu, jsou oční impulzy a úsměv.

„Náš nejaktuálnější výzkum zdůrazňuje, že sociální podněty, které signalizují míru toho, jak se nám ostatní líbí, hrají klíčovou roli v přitažlivosti,“ tvrdí psycholog Ben Jones, jeden z autorů studie. Lze tedy říci, že investovat čas a energii do flirtu má cenu pouze tehdy, když je velká pravděpodobnost, že vaši investici bude opětována.

„Zjistili jsme, že mezi atraktivními upřednostňujeme silněji ten obličej, který se na pozorovatele dívá zpříma do očí a usmívá se,“ zdůraznil Jones.

Atraktivita a úspěch při flirtování je tedy podle britských odborníků výsledkem vhodné kombinace přirozené krásy a těchto sociálních podnětů.

Studie byla publikována v odborném časopise Psychological Science.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků