Hlavní obsah

Předehra má podle sexuologů minimální vliv na orgasmus ženy

Z posledních výzkumů vyplynulo, že průměrná soulož trvá 16,2 minuty a že sexuální terapie by neměla přeceňovat předehru, která má na dosažení orgasmu u ženy jen minimální vliv. Podle závěrů sexuologů Stuarta Brodyho a Petra Weisse o předehře média hovoří poněkud zkresleně a přisuzují ji větší význam než ve skutečnosti má.

Předehra má podle sexuologů minimální vliv na orgasmus ženy

Podle studie profesora Brodyho z University of the West of Scotland a profesora Petra Weisse z Karlovy univerzity, kteří opírají své závěry o výzkum 2 300 žen, má předehra jen malý nebo nevýznamný vliv na pravděpodobnost dosažení orgasmu.

„V rozporu s předpokladem mnoha sexuálních terapeutů a pedagogů by se mělo více pozornosti věnovat zlepšování kvality a průběhu soulože spíš než předehře,“ uvedl profesor Brody pro britský Daily Telegraph.

Studie byla publikována rovněž v odborném časopise Sexual Medicine. Data sesbíral Petr Weiss u více než 2 300 Češek, u nichž zkoumal detaily sexuálního života včetně dosažení orgasmu a předpokládaného průběhu předehry a soulože.

Délka soulože má na orgasmus ženy větší vliv

Výsledky ukazují, že průměrná předehra trvá asi 15,4 minuty a soulož 16,2 minuty. To je mnohem více než uvádějí americké studie, které hovoří o sedmiminutové souloži.

„Mohlo by to být tím, že se v tom odráží fakt, že Evropané více než Američané oceňují soulož a smyslnost,“ uvádí autoři.

Podle nich také na pravděpodobnost dosažení orgasmu u ženy má větší vliv právě délka soulože než předehra.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků