Hlavní obsah
Domowina, spolek Lužických Srbů vzniknul před sto pěti léty v Hoyerswerdě.JPG Foto: Milan Turek

Pověry o sexu se jen těžko vyvracejí

I v moderní době lidé věří sexuálním nesmyslům. Tvrdí to jeden z nejznámějších českých sexuologů Radim Uzel. Dodnes se podle něj například nepodařilo lékařům přes značnou snahu vyvrátit velice rozšířenou pověru, že mužům při pohlavním styku vážně hrozí takzvaný skřipec.

Domowina, spolek Lužických Srbů vzniknul před sto pěti léty v Hoyerswerdě.JPG Foto: Milan Turek
Pověry o sexu se jen těžko vyvracejí

"Mnozí jsou prostě přesvědčeni o tom, že když se žena při milování lekne, křeč jí stáhne pochvu a penis uvězní uvnitř. Samozřejmě, že jde o nehorázný nesmysl. Nikdy se to nikomu nestalo a nestane," ujistil Uzel.

"Dalším nesmyslem je tvrzení, že kvalita sexu je odvozena od velikosti penisu. Naopak, v některých případech může být nadměrně veliký úd dokonce na obtíž," zdůraznil sexuolog.

Nenapravitelné mýty

Uznávaný lékař nyní chystá knihu s názvem Sexuální pověry a mýty, ve které se snaží vyvrátit různé další předsudky. Domnívá se, že by mohlo jít o úspěšný titul. Ovšem připouští, že to, co se usadilo v hlavách některých lidí, žádná kniha zřejmě nenapraví.

"Už moc nevěřím, že se mi to podaří. Je to marný boj. Když staří hlupáci umřou, narodí se noví. Proti tomu není zbraň, a tak nám nezbývá, než proti zakořeněným hloupostem bojovat trpělivě po celý život," tvrdí Uzel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků