Hlavní obsah
Míla Froněk Foto: Petr Hejna

Pořiďte si novou kůži

Kožešiny i kožené modely byly vždy symbolem i známkou přepychu a dokonalosti oblečení. Mnohé celebrity i hollywoodské hvězdy dobývaly přízeň světa v luxusních, až na paty dlouhých norkových pláštích. Dodávalo jim to lesk a pečeť originality. Ani dnes tomu není jinak.

Míla Froněk Foto: Petr Hejna
Pořiďte si novou kůži

Stoprocentně budete "in", obléknete-li jeden z mnoha nápaditých kožešinových či kožených oděvů. Jejich střihy i zpracování přinášejí nové pohledy a odvážné styly.

Molo ovládly kožešiny

Kdo by nezatoužil po alespoň jednom z modelů, které v lednu prezentovala firma Lakron na své atraktivní přehlídce. Exkluzivní modely z kůží a kožešin ovládly přehlídkové molo. "Kožešinové oblečení se v současné době vyznačuje stále větší lehkostí a dokonalejším zpracováním. Norkové pláště si i nadále zachovávají prodlouženou délku, s mírně rozšířenou siluetou, která dá kožešině možnost nejlépe vyniknout. Vyzdvihuje její lesk a přirozenou nádheru. Nejčastěji jsou používané přírodní barvy, hnědá, black-glama (odstíny černé), ale i kabáty ze smetanové perly, blue irisu a safíru," říká Petr Lakron, majitel firmy.

Nový přístup k módě a oblečení přináší i nové směry. Vznikají kožešinové modely sportovnějších střihů, doplněné kapsami nebo rozparky. Jsou dobře nositelné a vhodné jak do zaměstnání, tak i pro různé společenské příležitosti.

Mezi favority patří paleta a krátké vypasované kabátky stažené koženým páskem. "Modelově převažuje mladistvý ležérní styl, ve kterém se ženy a dívky cítí nejlépe. Krátké nebo polodlouhé kabáty se vyrábějí nejčastěji z norků, bisamů a perziánu, ale i z různě zpracovaných usní. Nejvyšší formu představuje oboustrannost - kožešina kombinovaná s kůží. V tvorbě vycházím z vlastních návrhů, ale inspiruji se i posledními světovými hity například z Milána a Paříže," dodává Petr Lakron.

Modelům vládla černá

Zcela ojedinělou kolekcí byly oděvy z kůže vytvořené v novém pojetí. Jsou určeny ženám, které kráčejí ruku v ruce s módou a chtějí nosit stále něco nového až extravagantního. Úzké krátké kabátky, bundy a sáčka rafinovaných střihů, vypasované kalhoty - to vše zhotovené z luxusní, jemné kůže. Topy a tílka byly doplněny šortkami nebo minisukněmi, které zakrývaly jen ty nejnutnější partie těla. Jsou z hladkých, perforovaných a zajímavě zpracovaných materiálů, které se příjemně nosí.

Sporé topy zdobené kožešinkou a dalšími vynalézavými detaily v kombinaci s obepínajícími kalhotami nebezpečně odhalovaly choulostivé partie postavy. Ovšem ne každá z nás si může dovolit podlehnout takovému módnímu efektu. Modelům vládla barva černá, různé tóny hnědé, odstíny béžové, koňakové, ale i červené a oprané modré v džínovém stylu.

"V této kolekci jsme si dovolili mnoho výstřelků. Jedním z nich jsou například bikiny nejčastěji v přírodní béžové, ale i ve výraznějším vybarvení. Jsou velice efektní a trochu šokující a věřte, můžete se v nich i vykoupat. Kůže - jehnětina nebo kozinka - zpracovaná na velmi jemný materiál se velmi dobře nosí a udržuje. Tato úprava má charakter druhé kůže. Je měkká, hladká na omak, přilne a dobře tvaruje postavu," charakterizuje Petr Lakron kožené oděvy.

Kožešiny i kůže jsou moderní, žádané a slaví v současné době renesanci. Stávají se nepostradatelné v našem šatníku, jsou efektní pro den i na večer.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků