Hlavní obsah

Nudismus vyznává pětina evropské populace

Pětina evropské populace miluje nudismus. Jednotlivé země se sice mezi sebou liší v procentuálním zastoupení nudistů, ale zhruba dvacet procent lidí mířících na dovolenou k moři rádo pobíhá na sluníčku a ve vodě bez plavek.

Nudismus vyznává pětina evropské populace

Podle společnosti Cheapflights obliba nahoty neustále roste. Zatímco v bývalém východním Německu má tradici, v ostatních zemích milovníci nudismu teprve pomalu rozšiřují své řady. Každý rok však na nudipláže míří více lidí a v současnosti je to zhruba pětina všech přímořských rekreantů.

A milovníci nahoty se sdružují do různých skupin, které se mírně liší svou filozofií. Na stejné pláži tak vedle sebe můžete potkat hedonisty, naturisty i nudisty. Jsou k nerozeznání. Zato dva typy nudipláží ano. Na jedněch je nahota povinná. Tedy kdokoli na ni vstoupí, musí shodit se sebe vše, nebo odejít.

Druhý typ je smířlivější a zřejmě nahrává čumilům. Nahota je tam totiž povolená, ale nikoli povinná. Exhibicionisté se tak okamžitě svlékají, voyeuři si hrají na cudné.

Nejvyhlášenější evropské pláže lze pak nalézt na Majorce – Playa el Mago, na Krétě – Glykanera či v Chorvatsku – Valalta.

Anketa
Vyhledáváte u moře nudistické pláže?
Ano, koupání v plavkách nám nic neříká.
19.7 %
Občas.
17.4 %
Ano, ale nikdy se nesvlékáme.
2.7 %
Ne, nic nám to neříká.
55.8 %
Ne, partner/ka je proti.
4.4 %
Celkem hlasovalo 16858 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků