Hlavní obsah

Nevěra žen zlepšuje sexuální výkonnost mužů

Podle nejnovějších výzkumů nevěrné ženy ve svých mužích nepůsobí jen zvýšenou produkci spermií, ale dělají z nich také náruživější milence.

Nevěra žen zlepšuje sexuální výkonnost mužů

Muži mezi sebou soutěží v tom, kdo oplodní více partnerek a předá své geny většímu množství potomků. Působením společnosti jsou tyto pudové mechanismy částečně omezeny, ale ne vždy se je podaří zcela zadusit. Ženy si podvědomě vyhledávají takového partnera, který se nejlépe postará o jejich potomky. Mezi lsti přírodního výběru u nich však patří snaha pořídit si některé z dětí s jiným mužem. O jeho výchovu se však postará nevědomky právě trvalý partner zvolený jako dobrý otec.

Neustálé soutěžení má vliv také na produkci a množství spermií. Experti Todd Shackelford a Aaron Goetz z Florida Atlantic University tvrdí, že muži žijící ve spokojeném vztahu bez snahy zahýbat své trvalé partnerce pomalu přicházejí o množství kvalitních spermií. Naopak jedinci, kteří neustále vyhledávají aférky mimo partnerství mají semene více a jejich ejakulát obsahuje více kvalitních spermií. Jejich tělo totiž musí být připraveno uspět v neustálém boji se soky.

Když si muž myslí, že je žena nevěrná, začne produkovat více spermií

Vyšší produkci spermatu v mužích také vyvolá nedůvěra partnerce. Pokud si o ní muži myslí, že je může podvádět, pak se jejich tělo připraví na soutěž tím, že vytvoří více spermií.

"Bylo prokázáno, že muži podezřívající svou partnerku z nevěry, pak při souloži vykonávají nevědomě rychlejší pohyby a mnohem hlouběji pronikají do ženiny vagíny. Snaží se tak vypudit soupeřovo semeno.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků