Hlavní obsah
Ve středním věku jsou lidé údajně nejšťastnější. Foto: Profimedia.cz

Nejspokojenější se svým životem jsou čtyřicátníci

Tvrzení, že život začíná ve čtyřiceti, se podle nové britské studie opírá o reálný základ. Lidé po čtyřicátém roce života totiž opravdu nejčastěji dosahují v životě toho, oč usilovali. Přitom vrchol tohoto aktivního života v průměru nastává v šestačtyřiceti letech.

Ve středním věku jsou lidé údajně nejšťastnější. Foto: Profimedia.cz
Nejspokojenější se svým životem jsou čtyřicátníci

Ve věku mezi čtyřiceti a padesáti roky podle britských sociologů dosahují lidé největšího majetku a ekonomické stability. Studie se zabývala jen hmotným zajištěním různých věkových skupin a nereflektovala subjektivní vnímání spokojenosti v určitém věku.

„Je zajímavé, že magický nejbohatší věk spadá do období páté dekády, což znamená, že váhu získává staré rčení – život začíná po čtyřicítce,“ věří Dowshan Humzah z pojišťovací společnosti More Than, která výzkum financovala.

Sociologický průzkum provedli odborníci u tisícovky Britů z různých koutů jejich země. Průměrná hodnota majetku připadající na jednoho Brita mezi čtyřicátým a padesátým rokem života je 40 919 liber (asi 1,24 miliónu korun). V průzkumu se zohledňovalo vlastnictví hodnotných věcí – domů, aut, moderních technologií, luxusního oblečení a šperků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků