Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Mladiství stále častěji odkládají sex na později

Teenageři nejsou tak sexuálně aktivní, jak tomu bylo dříve. Podle nejnovější studie bylo v roce 2013 sexuálně aktivních 46,8 procenta středoškoláků, zatímco o dva roky později se hodnota snížila na 41,2 procenta. Odborníci toto zjištění vítají. Tím, že mladí odkládají sex na později, se totiž výrazně snižují rizika nejrůznějších nemocí.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Mladiství stále častěji odkládají sex na později

Výzkumníci z Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) v americké Atlantě provedli průzkum mezi středoškoláky z 29 států. Výsledky byly porovnány s předchozími studiemi a ukázaly, že se teenageři oddávají sexu méně a začínají s ním později. To vědci hodnotí kladně, neboť brzké zahájení sexuálního života je spojeno s vyšším počtem sexuálních partnerů, předčasných těhotenství či různých gynekologických infekcí.

Předcházející výzkum navíc ukázal celkový pokles „rizikového chování” mezi mladistvými, včetně nižší spotřeby alkoholu, cigaret i marihuany. Což vede k úvahám, co vede současnou generaci k poklidnějšímu dospívání.

Laura Lindbergová, hlavní vědecká pracovnice amerického Guttmacherova institutu, pro server Daily Mail uvedla, že není jasné, zda abstinence v sexu představuje pouze "krátkodobý výkyv", nebo dlouhodobou změnu sexuálních zvyků. Ale dodává, že na vině může být volně přístupná pornografie či strach mladých dívek z otěhotnění.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků