Hlavní obsah

Líbání vzrušuje muže mnohem více než ženy

Pro ženy je líbání velmi důležité. Přesto podle amerických neurologů mozek mužů reaguje na líbání mnohem intenzivněji. Mozek je totiž bohatě zásoben oxytocinem – tzv. hormonem lásky a připoutání k druhému.

Líbání vzrušuje muže mnohem více než ženy

Podle studie ženy potřebují více než jen polibek k tomu, aby u nich došlo k tak výrazné chemické reakci v mozku. Dámy a dívky potřebují k tomu ještě romantickou atmosféru, například plameny svíček a milostnou hudbu.

Profesorka psychologie Wendy Hillová z Pensylvánie sledovala hladinu hormonů u líbajících se párů a zjistila, že zatímco stresový hormon kortizol při líbání z krve mizí, neboli jeho hladina klesá výrazně, hormonu oxytocinu v mozku přibývá. Přitom kortizol klesá u obou pohlaví, ale oxytocinu přibývá výrazně jen u mužů.

Při opakování pokusu v romantickém prostředí s milostnou atmosférou došlo při líbání k vzestupu hladiny oxytocinu také u žen.

„Tato studie dokazuje, že líbání je mnohem složitější a způsobuje hormonální změny a věci, o kterých jsme nikdy nevěděli, že se objevují. Máme tendenci přemýšlet více o tom, koho líbáme a jak se u toho cítíme, ačkoli se tu děje spousta jiných věcí,“ tvrdí profesorka Hillová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků