Hlavní obsah

Hormon lásky oxytocin zvyšuje přitažlivost žen i mužů

Kdo se chce líbit, měl by vsadit nejen na dokonalý vzhled, ale v kapse u sebe mít také sprej s oxytocinem. Tento hormon lásky totiž může výrazně ovlivnit vnímání atraktivity u lidí. Po vdechnutí již malé dávky oxytocinu začnou muži i ženy vnímat ostatní lidi jako pohlednější, přitažlivější a více sexy.

Hormon lásky oxytocin zvyšuje přitažlivost žen i mužů

Odborný časopis Hormones and Behavior teď cituje studii psychologů z University of Bristol, kteří se zabývali účinky oxytocinu na vnímání atraktivity u druhých. A podle jejich závěrů se jedna a tatáž osoba líbí stejným pozorovatelům různě podle toho, jakou mají hladinu oxytocinu v krvi. Čím více hormonu lásky dotyční měli, tím atraktivnější jim protějšek připadal.

„Vnímáme pak lidi mnohem pozitivněji,“ tvrdí psycholožka Angeliki Theodoridou.

Zajímavé na oxytocinu je to, že působí na lidi obecně bez ohledu na sexuální orientaci. Po vdechnutí spreje hodnotili heterosexuální muži jako atraktivnější a příjemnější nejen ženy, ale i muže. Stejně tak heterosexuální ženy vnímají jako přitažlivější a milejší i ženy, nejen muže. Oxytocin navíc účinkuje také bez ohledu na náladu pozorovatele.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků