Hlavní obsah
vyhlášky Foto: magistrát FM

Herečka Verbaanová dala rentgenové snímky svých prsou na internet

Nečekanou odezvu vyvolalo rozhodnutí nizozemské herečky Georginy Verbaanové, která zveřejnila rentgenové snímky svých ňader na internetu, aby učinila přítrž pochybnostem o jejich pravosti. Proti jejímu kroku začali protestovat lékaři, podle nichž je zveřejnění rentgenových snímků nelegální, napsal zpravodajský server Ananova.

vyhlášky Foto: magistrát FM
Herečka Verbaanová dala rentgenové snímky svých prsou na internet

Herečka chtěla vystavením fotografií svých poměrně objemných vnad jednou provždy skoncovat se spekulacemi, že má prsní implantáty.

Ovšem podle nizozemské rentgenologické a ultrazvukové asociace NVMBR tím porušila zákonem dané ustanovení, že pořídit rentgenový snímek na mamografu pro jiný než lékařský účel je nelegální.

Podle NVMBR mohla pětadvacetiletá Verbaanová prokázat pravost svého poprsí i méně extrémní metodou, například ultrazvukem. Asociace se navíc obává, aby její případ nevyvolal lavinu žádostí o pořízení rentgenových snímků ňader od žen, které budou chtít prokázat pravost svého poprsí.

Verbaanová před devíti lety přibrala trochu na váze i objemu, když začala brát antikoncepční pilulky. Podle jejích slov se to "projevilo naštěstí na správném místě".

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků