Hlavní obsah
Družstvo přípravky FC Nesyt Hodonín Foto: Jana Slováková

Encyklopedie sexu - Ejakulace

Ejakulace je vystřikování spermií pohlavním údem. Spermie jsou nahromaděny v semenných váčcích a v zadní části močové trubice. Ejakulace je samovolná a je závislá na nervech. Dochází při ní k sérii stahů, které vhánějí sperma do ústí močové trubice... To jsou fakta, která pravděpodobně všichni znají. Dnešní díl encyklopedie sexuálních rekordů se proto tradičně zaměří spíše na extremity týkající se tohoto projevu sexuality.

Družstvo přípravky FC Nesyt Hodonín Foto: Jana Slováková
Encyklopedie sexu - Ejakulace

Sperma vystřikované při ejakulaci se nazývá ejakulát. Jeho množství při jedné ejakulaci se pohybuje mezi třemi až šesti mililitry, ve kterých je obsaženo asi 100 až 500 miliónů spermií. Jak často ale muž ejakuluje?

Největší počet ejakulací při jedné příležitosti

Většina mužů je schopna během sexuálního aktu jedné ejakulace. Mladíci ovšem dokáží často ejakulovat podruhé ve velmi krátkém časovém úseku. Menší počet je potom schopen i tří až čtyř ejakulací. Sexuolog Kinsey má ve svých záznamech dokonce i ještě větší počet orgasmů doprovázených ejakulacemi.

Rekord podle jeho záznamů drží devětatřicetiletý muž černé pleti, který dokázal ejakulovat osmkrát za sebou. Tento rekordní počet je poměrně nízký proti rekordnímu počtu orgasmů. Je to dáno tím, že muž může prožít dokonalý orgasmus i bez výronu semene.

Nejdále namířená ejakulace

Encyklopedie sexuálních rekordů G. L. Simonse navrhuje, že by se ejakulovaní na dálku mohlo stát jednou z disciplín eventuálních olympijských her v sexu. Vzhledem k počtu masturbací je jasné, že všechno semeno neskončí ve vagíně. A vzdálenost, kterou ejakulát urazí předtím, než se ve vzduchu zastaví, se musí nutně lišit.

Na toto téma neexistuje mnoho záznamů. Pouze sexuolog Van de Velde uvádí, že semeno překoná vzdálenost okolo 15 až 20 centimetrů. Jsou však známy i případy, kdy to byl i jeden metr.

Nejstarší produktivní muž

Jak už bylo výše zmíněno, v ejakulátu se nachází několik stovek miliónů spermií. Jejich počet se s věkem snižuje. Čím je muž starší, tím méně spermií je schopen vyprodukovat. Okolo osmdesáti až devadesáti let už je většina mužů neplodná, což ovšem neznamená, že by si nemohli sexu dále užívat.

Jako ve všem však existují výjimky. G. L. Simons uvádí, že jsou na světě komunity, kde se muži dožívají vyššího věku a jsou plodní delší dobu. Taková místa jsou například v Gruzii nebo v údolí Vilcabamba v Ekvádoru. Havelock Ellis ve svém díle Filosofie sexu uvádí, že tam viděl ejakulovat muže, kterému bylo 103 let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků