Hlavní obsah
Díky krizi se lidé více tulí v posteli a více souloží. Foto: Profimedia.cz

Ekonomická krize přeje sexu

Na Floridě jsou zvyklí, že hurikány a vichřice přinášejí zničené domy a neštěstí, ale s tím se snoubí také více intimního sblížení a partnerského sexu. A stejný efekt teď přináší ekonomická krize. Lidé se více tulí v posteli a více souloží. Čím méně práce a peněz, tím jsou lepší podmínky pro sexuální soužití dvojic. Erotika je totiž zábavou těch, kteří nemají peníze, ale mají čas.

Díky krizi se lidé více tulí v posteli a více souloží. Foto: Profimedia.cz
Ekonomická krize přeje sexu

Potvrzuje to gynekoložka Natalie Leibenspergerová z Floridy, podle jejíchž výzkumů vždy kolem hurikánů a jiných pohrom prudce přibývá početí. A stejný efekt vnímá v posledních měsících, kdy se z médií neustále vyskytují informace o ekonomické recesi.

„Přijdete o práci či dům a musíte se vzdát téměř všeho. Takže pak prostě nejdete na večeři či do kina, ale do postele,“ tvrdí Leibenspergerová, podle níž je sex nejen levnou zábavou, ale také účinně snižuje míru stresu a napětí z nepřízně osudu.

„Lidé mají více sexu, nevěnují se teď tolik aktivitám mimo domov. Sbližuje je to. A velmi to uleví od velkého stresu,“ tvrdí Leibenspergerová. Jedinou nevýhodou podle ní je, že v době ekonomické krize lidé šetří i na svém zdraví a antikoncepci, takže přibývá nechtěných těhotenství.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků