Hlavní obsah

Dívky chtějí, aby jejich přítel vypadal jako jejich otec

Většina žen, která si vytvoří v dětství velmi úzký vztah se svým otcem, chce nejen partnera stejných kvalit a vlastností, ale mají tendenci vybírat si muže i stejného vzhledu. Dívky, které mají s otcem špatný vztah nebo ne dostatečně blízký, si vybírají muže výrazně odlišné nejen vizáží ale i vlastnostmi.

Dívky chtějí, aby jejich přítel vypadal jako jejich otec

Studie psychologů z londýnské Durham University a dvou dalších polských pracovišť pomohla odhalit pravdivé sexuální preference individuí a vliv vztahu rodičů na ně. Dále se jim podařilo objasnit zřetelněji, jak si vybíráme partnera a jaký vliv na tento proces mají role obou rodičů.

Studie odhaluje důležitost rodičovských vztahů pro výběr partnera potomků, který by mohl posunout výzkum také v oblastech evoluční biologie, genetiky a plodnosti, a nabízí nový pohled na obory jako je partnerská terapie a psychologie.

Kvalita dceřina vztahu s otcem má vliv na to, kdo ji bude přitahovat

Podle doktorky Lyndy Boothroydové z Durham University si "tatínkovy holčičky" vybírají muže, kteří sdílejí s jejich otci nejen stejné hodnoty, ale kteří také podobně vypadají.

"Zatímco předchozí studie jen předpokládaly, že by to takto mohlo fungovat, výsledky této kontrolní studie tvrdí s určitostí, že kvalita dceřina vztahu s otcem má vliv na to, kdo ji v dospělosti bude přitahovat jako partner," dodala Boothroydová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků