Proutník

To je muž, který je doslova odborníkem na střídání vztahu za vztahem. To tedy v překladu znamená, že rozhodně nemá v úmyslu se v nejbližší době ženit. Znamení pro vás? Pokud s takovým mužem nemáte v plánu jen vyplnit svůj volný čas, nevažte se na něj.

Poznáte jej podle toho, že umí sice mluvit a naslibovat hory doly, ale ve skutečnosti, jak se říká „skutek utek“. Neberte jej proto příliš vážně a raději pokračujte v hledání někoho, kdo je svolný s vidinou svatby a rodiny.

Notorický lhář

Tento typ muže se chová přesně naopak, než by většina žen chtěla. A žádná omluva mu není cizí. Neváhá porušit sliby, změnit nebo zcela zrušit vaše plány. V některých případech může ale i ublížit a zranit.

Může se také stát, pokud na něj vyrukujete s tím, aby si uvědomil, že je jeho chování nevhodné, že vždy bude mít v rukávu nějakou záminku nebo výmluvu, proč se zrovna chová tak, jak se chová.

Nebuďte překvapená, pokud zjistíte, že flirtuje s vašimi kamarádkami, nebo se svěří vašim společným kamarádům, že by preferoval, abyste trochu zhubla, nebo změnila šatník. Hned další den při konfrontaci se samozřejmě omluví. Bohužel takové chování v dlouhodobém horizontu omlouvat nejde.

Dáreček

Ženy milují dárky. A co teprve, když je dostávají od mužů. A toho jsou si vědomi někteří muži, kteří ženy namísto slibů o společné budoucnosti chlácholí nejrůznějšími dárky.

Čímpak se snaží muž nahradit stále chybějící snubní prsten, a je vůbec jeho chování ještě upřímné? Bezpochyby se dá těžko odolat darovaným šperkům, parfémům a jiným darům, nicméně co naplat, když ten hlavní „dárek“ stále nepřichází?

Porovnávač

Tento typ mužů má až chorobnou touhu stále porovnávat. A to s tou nejméně oblíbenou bytostí, o které ženy chtějí slyšet, a to sice s bývalou přítelkyní. Žádná dáma si nezaslouží tento druh vztahu a málokterá chce slýchat o jiné ženě od muže, se kterým očekává společnou budoucnost.

Pokud nezaberou ani nejrůznější prosby, aby muž přestal o své ex mluvit, nezměníte ho. V tomto případě je více než vhodné ze vztahu odejít a najít si někoho, kdo vás přijme takovou, jaká jste, a nebude vyžadovat vlastnosti někoho jiného.

Životní manažer

Takoví muži vás zřejmě uchvátí svou pozorností. Postupně ale zjistíte, že je jejich starost přehnaná, místy až chorobná. Budou chtít vědět, kam a s kým jdete, co máte k obědu, kdo vám píše, volá, nebo jak vypadají vaši kolegové.

V některých případech to může zajít do extrému, kdy se vás budou snažit izolovat od společnosti. Takový muž se až paranoidně bojí, že o ženu svého života přijde. Jeho problém tkví v hlavě a horko těžko se s tím dá bez odborné pomoci něco dělat.

Je nutné si uvědomit, jestli je pro vás přijatelné žít s takovou osobou po zbytek svého života. Být sledován a kritizován si totiž nepřeje nikdo, navíc to člověku hodně ubližuje. A takové vztahy málokdy končí dobře.

Alkoholik

Někteří muži mají kromě krásných žen slabost také pro alkohol. Nevěřte mu, pokud říká, že je společenský pijan, nezobejte mu z ruky, pokud tvrdí, že alkohol potřebuje pro uvolnění. Zapojte selský rozum a instinkt.

Pokud svůj čas raději tráví s panákem v ruce na baru, s cigaretou a svými kamarády po boku místo toho, aby si užívat vaší intimní přítomnosti, něco je špatně. Stačí několik málo týdnů a rozumný člověk pozná rozdíl mezi alkoholikem a člověkem, který alkohol bere jen a pouze jako formu zábavy.

Od takového ruce pryč, s alkoholismem se těžko bojuje a o to hůř v případě, kdy o sobě člověk tvrdí, že s alkoholem problémy nemá.