Za obavy pak nejčastěji může žárlivost, ale i strach z toho být horší než ten druhý. Jen málokterý jedinec se totiž dokáže ubránit otázkám: "Co když je lepší než já? Co když je pro něj mnohem více vzrušující než já?"

Samozřejmě pokud sex ve třech provozují lidé, kteří k sobě nic necítí a pouze vyhledávají vzrušení, pak může být i pro ženu milování s další ženou velmi atraktivní. Tak jako pro muže, když do hry vstoupí ještě jeden muž.

Problém může nastat v momentě, kdy jeden z mužských aktérů má bisexuální sklony. Pro výhradně heterosexuální muže můžou být doteky jiného muže naprosto neakceptovatelné.

U žen je to v tomto směru mnohem jednodušší. Ženám vzájemné doteky téměř nevadí, a pokud jde o muže, většina z nich dokonce touží sledovat dvě ženy s lesbickými sklony.

Video

Sex ve třech může vztahu pomoci, nebo ho naprosto zničit. Zdroj: Novinky.cz

Jak předcházet trapasům a zbytečným traumatům

K sexu ve třech vede nejčastěji touha jedinců po nepoznaném. Nicméně dost často se stává, že představy výrazně předčí skutek, a to jak v negativním, tak pozitivním smyslu. Proto je dobré se na celou událost náležitě připravit.

V první řadě byste si s partnerem či partnerkou měli říci, co od celé akce očekáváte a co všechno jste ochotni si vzájemně tolerovat. Je důležité hned na začátku si stanovit jasná pravidla. Může se například stát, že to jeden z vás prostě nezvládne a určitě by vůči němu nebylo fér pokračovat bez něj.

Dále byste si měli rozmyslet, kde celou akci uskutečníte a jakým způsobem přizvete do svého lože dalšího jedince. Z psychologického hlediska je nejlepší začínat s někým zcela neznámým, nejlépe profesionálem. U něj hrozí skutečně minimální pravděpodobnost, že by narušil jinak fungující vztah. Nicméně v tom případě hrozí mnohem větší riziko pohlavně přenosných nemocí.

Nést veškerá rizika, která přináší sex ve třech, nezvládne každý a nelze ho za to odsuzovat. Naopak však nelze ani soudit lidi, kterým tento způsob milování vyhovuje. Každý vztah je o kompromisech a ústupcích. Jde jen o to nalézt vzájemnou souhru a porozumění.