Hlavní obsah
Pro muže je na první schůzce nejdůležitější fyzický vzhled, pro ženy oči. Foto: Profimedia.cz

Za nejatraktivnější Češky jsou považovány černovlásky

Najít si v dnešní době partnera není nic jednoduchého. Kvůli nedostatku času tak mnoho mladých lidí využívá k seznámení služeb internetových seznamek či nejrůznějších chatů. Podle průzkumu značky Head & Shoulders je při seznamování pro mladé lidi velmi důležitý vzhled. Za nejatraktivnější ženy jsou pak považovány černovlásky, nejžádanější muži jsou bruneti.

Pro muže je na první schůzce nejdůležitější fyzický vzhled, pro ženy oči. Foto: Profimedia.cz
Za nejatraktivnější Češky jsou považovány černovlásky

Průzkumu se zúčastnilo celkem 1125 lidí ve věku 18-35 let a odborníky především zajímaly partnerské vztahy, co v nich lidé hledají a jak moc je pro ně důležitý při seznamování vzhled protějšku.

Mladí čeští muži označili za nejdůležitější na první schůzce následující: fyzický vzhled (30 %), oči (17 %), obličej (16 %). Naopak pro ženy byly nejdůležitější oči (23 %), až pak následoval fyzický vzhled (21 %) a obličej (13 %).

Z průzkumu také vyplynulo, že muži upřednostňují ženy s dlouhými vlasy (53 %) a ženy naopak muže s krátkými vlasy (75 %). Nejžádanější barvou vlasů žen je černá, blond a hnědá, u mužů hnědá, černá a blond.

Neupravené vlasy vadí více než plešatost

Muži i ženy reagovali stejně na otázku, co považují za nejnevábnější jev na partnerových vlasech. Nejčastější společnou odpovědí byly nemyté a neupravené vlasy s lupy (78,7 % žen a 49,6 % mužů).

Podle výsledků ženy až tolik netrápí vypadávání vlasů u mužů nebo jejich částečná plešatost. Víc tento problém trápí samotné muže, kteří se do poslední chvíle snaží proces vypadávání zastavit, i když marně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků