Hlavní obsah
Přehlídka návrhářky Caroliny Herrery Foto: Profimedia.cz

Uhlazený a prudce elegantní, takový je preppy styl

Preppy styl nebo také preppie je móda, která vznikla v 50. letech minulého století na prestižních amerických univerzitách tzv. Břečťanové ligy. Vyznačuje se sportovní elegancí, které vévodí kvalitní střihy a materiály. Inspirujte se tímto stylem i vy a dodejte svému šatníku špetku elegance, promyšlenosti i šprťáctví!

Přehlídka návrhářky Caroliny Herrery Foto: Profimedia.cz
Uhlazený a prudce elegantní, takový je preppy styl

Školní semestr na vysokých školách pomalu, ale jistě končí. To stejné se ale nedá říct o preppy stylu. Ten se totiž dostal na výsluní již v padesátých letech a od té doby se zde stále drží.

Tričko, Gant, 2899 Kč. Náhrdelník, Zara, 549 Kč. Tenisky, Eobuv, 1542 Kč. Šaty, Gant, 4399 Kč. Sako, Marks & Spencer, 2999 Kč

Foto: archiv firem

Vznik preppy stylu se váže k území univerzit z řad tzv. Břečťanové ligy (Ivy League), jako je Harvard, Yale, Brown či Princeton.

Studenti místních prestižních škol se vůči ostatním snažili vymezit uhlazeným, sportovně elegantním stylem, který korespondoval s prestižním jménem jejich univerzity.

Sukně, Pietro Filipi, 3490 Kč

Foto: archiv firmy

Od té doby se preppy styl dostal daleko za území vysokých škol. Stále platí, že mezi povinnou výbavu každého „preppíka“ patří skvěle sedící sáčko, košile, propínací svetřík a samozřejmě polo tričko, to vše doplněné plátěnými teniskami či mokasínami.

Košile, Pietro Filipi, 2190 Kč. Kabelka, H&M, 749 Kč. Kalhoty, Pietro Filipi, 3190 Kč. Sako, Mango, 1599 Kč. Sukně, Mango, 899 Kč. Šaty, Pietro Filipi, 3990 Kč.

Foto: archiv firem

Pokud si chcete osvojit základu preppy stylu i vy, pořiďte si například letní barevný kostýmek, který můžete nosit na sportovně elegantní způsob s plátěnkami a obyčejným bílým tričkem. Vsadit můžete také na oblíbenou kombinaci polo trička a cigaretových kalhot. Outfity doplňte pravými či falešnými perlami a jednoduchou klasickou kabelkou.

Sako, 1599 Kč. Sukně, 899 Kč. Obojí Mango

Foto: archiv firmy

Halenka, H&M, 2999 Kč. Sako, Zara, 899 Kč. Kalhoty, Zara, 799 Kč. Kabelka, Furla (prodává Eobuv.cz), 7258 Kč. Lodičky, Deichmann, 599 Kč. Polobotky, Deichmann, 849 Kč.

Foto: archiv firem

Kalhoty, Pietro Filipi, 2490 Kč.

Foto: archiv firmy

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků