Hlavní obsah
Na přehlídkovém mole zazářila i sama Tereza Maxová. Foto: Nadace Terezy Maxové dětem (6x)

Tereza Maxová dává naději dětem bez domova

Charitativní módní přehlídka Nadace Terezy Maxové oslavila jubilejní desátý ročník. Spojením dobré věci, emotivních příběhů opuštěných dětí a módní přehlídky světového formátu Tereza Maxová opět ukázala svou všestrannost a touhu pomoci těm, kteří to doopravdy potřebují. Letošní ročník vynesl neuvěřitelných 10 446 617 korun.

Na přehlídkovém mole zazářila i sama Tereza Maxová. Foto: Nadace Terezy Maxové dětem (6x)
Tereza Maxová dává naději dětem bez domova

Módní přehlídka Fashion For Fids byla uvedena ve stylu třicátých let. Nemohli tedy chybět ani jazzoví hudebníci a róby inspirované Velkým Gatsbym, ve kterých se po mole prošly kromě modelek i hvězdy jako Zuzana Stivínová, Gabriela Kratochvílová, supermodelka Karolína Kurková, Roman Šebrle či tenista Radek Štěpánek.

Róby nesly názvy světových značek, například Gucci, Lanvin, Vivienne Westwood, J. P. Gaultier, Missoni, z českých návrhářů pak Kláry Nademlýnské či Jakuba Polanky.

Módní přehlídka byla doprovázena fotkami z dětských domovů, kojeneckých ústavů, ale i medailonky a příběhy žen, které se ocitly v těžké životní situaci v azylových domech. Módní přehlídka Fashion For Kids nesla podtitul Wings of hope (křídla naděje). A ne náhodně. Nadace Terezy Maxové se soustředí na projekty, které dávají dětem z dětských domovů naději na uplatnění v budoucím životě. Podporuje jejich vzdělávání a motivuje je k samostatnosti.

Ukázka z módní přehlídky. Veprostřed světová supermodelka, Karolína Kurková.

Foto: Nadace Terezy Maxové dětem

S Bryanem Adamsem v „sedmém” nebi

Modely ale nebyly tím hlavním, co učarovalo přeplněnému sálu v Obecním domě. Zlatým hřebem večera se stal koncert hudební legendy Bryana Adamse. Kdo snad ten večer čekal, že lamač ženských srdcí zahraje jednu písničku a elegantně se s publikem rozloučí, musel být mile překvapen. Pronikavý hlas zněl sálem minimálně čtyřicet minut a to pouze za doprovodu kytary a klavíru. Když navíc britský zpěvák zanotoval začátek slavné písně Heaven (Nebe), v sále to zašumělo vzrušením. Nakonec si za své vystoupení, za nějž se vzdal honoráře, stejně jako všichni ostatní účinkující, vysloužil ovace ve stoje.

Bryan Adams v Obecním domě.

Foto: Nadace Terezy Maxové dětem

Známé ženy, které podpořily charitativní večer: Linda Vojtová, Zuzana Stivnové, patronka nadace Tereza Maxová, Adéla Banášová, Karolina Kurková.

Foto: Nadace Terezy Maxové dětem

Zlaté srdce na pravém místě

Snad nejemotivnější chvilkou večera se ovšem stalo předávání ceny Zlaté srdce. Cenu udělenou za mimořádnou pomoc opuštěným a ohroženým dětem si odnesl Josef Trnka - muž, který sám vyrůstal v kojeneckém ústavu a poté hned několika dětských domovech. Když se ovšem vrátil z povinné vojenské služby, nebyl mu přidělen slíbený byt, a tak se ocitl na ulici.

Z těžké životní situace se ale dokázal dostat a díky přátelům získal brigádu v Nadaci Terezy Maxové. Od roku 2004 pracuje Josef Trnka jako pomocný pracovník v Diakonii ČCE ve Stodůlkách s lidmi s těžkým tělesným a mentálním postižením. Absolvoval také kurz ošetřovatele a nyní dokončuje další, tentokrát na asistenta pedagoga.

Při přebírání ceny se neubránil dojetí. Děkoval „tetám” z dětského domova, které pro něj byly rodinou, a dodal, že cena nepatří pouze jemu, ale všem, kteří mu v jeho cestě životem pomáhali a byli mu oporou.

Předání ceny Zlaté srdce.

Foto: Nadace Terezy Maxové dětem

Letošní ročník vynesl 10 446 617 Kč. Celková suma, která se za deset let konání této akce vybrala, je 56 077 598 Kč.

Foto: Nadace Terezy Maxové dětem

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků