Hlavní obsah
Taťána Kuchařová Foto: Michaela Říhová, Právo

Taťána Kuchařová: Teď mít miminko by bylo nezodpovědné

Už přes rok má topmodelka a Miss World 2006 Taťána Kuchařová nového přítele a říká: „S žádným z mých předešlých vztahů se tenhle opravdu nedá srovnat.“ S o devět let starším Američanem Lanem Carlsonem naši třiadvacetiletou krásku pojí nejen stejná profese, oba se věnují modelingu a podnikání, ale také zájem o charitu.

Taťána Kuchařová Foto: Michaela Říhová, Právo
Taťána Kuchařová: Teď mít miminko by bylo nezodpovědné

Když Táňa začne o svém partnerovi mluvit, rozzáří se jí oči. Že jde o vztah na dálku? Takovému tvrzení se brání. „Jsme hodně často spolu. Když jsme odloučeni, tak vždy jen na pár dnů,“ tvrdí s tím, že díky své profesi modelky neustále pendluje ze země do země. Lane ji ale občas doprovází.

„I když Lane vedle modelingu ještě úspěšně podniká, tak se přece jen pohybujeme ve stejné branži, takže několik našich pracovních aktivit se prolíná. To nám dává možnost cestovat společně a být spolu co nejvíc.“

Usadit se někde natrvalo pro ně teď nepřichází v úvahu. Proto mají po světě několik základen. V New Yorku, Los Angeles, Miláně či v Praze. „Vždycky když zase balíme kufry, tak si děláme legraci, že jsme takoví obyvatelé celé planety Země,“ směje se kráska.

Osudové setkání

S Lanem se Táňa seznámila před čtyřmi lety na charitativní akci v New Yorku. Už tehdy si byli sympatičtí, ale pro vztah nebyla správná doba. Oba totiž byli zadaní. A tak se čas od času sice potkávali, ale jen pracovně.

„Před rokem a čtyřmi měsíci jsme na sebe narazili náhodou. Uprostřed Manhattanu, v tom samém domě, kde jsme se poprvé seznámili. Lane spěchal k výtahu, už se zavíraly dveře a on do něj na poslední chvíli nastoupil. Bylo to osudový! Oba jsme byli konečně volní. Začali jsme se vídat, až z toho vznikl vztah.“

Oba se shodují, že nikdy předtím ještě nebyli šťastnější. Zřejmě to není jen fráze, protože když si Táňa vzpomene na vzkaz, který jí nedávno Lane napsal před svým odjezdem, v očích se jí objeví slzičky.

„Nepamatuju si, že by mi jiný chlap napsal krásný oduševnělý dopis… Lane mi ho nechal v kabelce, abych si ho přečetla, až tam nebude. Dárky? To není vůbec podstatné. Sice si děláme radost i tímhle způsobem, ale tohle pro mě znamená mnohem víc.“

Mít teď dítě by bylo nezodpovědné

O svatbě svůdná topmodelka a její atraktivní partner zatím nepřemýšlejí. „Třeba ji jednou řešit budeme, ale teď ne,“ reaguje. Možná proto oběma o vánočních svátcích, které trávili v Opočně u Tániných rodičů, hozený střevíček nedopadl špičkou ke dveřím.

„Dodržujeme všechny vánoční zvyky,“ upozorňuje Táňa. „Krájíme jablko, házíme střevíčkem… Mně a Lanovi nedopadl ani špičkou, ani patou ke dveřím. Zůstal ležet tak napůl, což prý znamená, že botička neví, jestli svatba ano, či ne. Nebo to nemá být prozrazeno,“ zatváří se tajemně.

V každém případě je pro Taťánu uzavření svazku manželského na místě až tehdy, když se přemýšlí o dítěti. „Rodinu v současné době určitě neplánuji. Jsem pracovně maximálně vytížená a ráda bych si ještě splnila a dokázala několik věcí. Proto mít teď miminko by bylo nezodpovědné. Navíc se na to ve svých třiadvaceti necítím! Jsme maximálně šťastní tak, jak to je. Je mezi námi úžasná symbióza.“

Lane Taťánu podporuje ve všem, co jeho partnerka dělá. Především v charitativní činnosti, které se rovněž už deset let sám aktivně věnuje. „Hodně se od něj učím a navzájem si předáváme zkušenosti,“ pokyvuje nadšená filantropka hlavou. „Především je v tomto směru pro mě velkou psychickou podporou, protože práce v sociální oblasti je velmi psychicky náročná.“

Společnost nedává seniorům šanci

Naše jediná Miss World z roku 2006 založila vlastní nadaci Krása pomoci (Beauty of Help), která se zaměřuje především na pomoc seniorům. „Proč právě tahle oblast? Protože byla a je velmi zanedbaná. Senioři jsou bohužel odstrkováni společností na její okraj, je to vytěsňované téma, za které jsme se, jako jedni z mála, rozhodli postavit. Mým zájmem proto je pomoci tam, kde je nejvíc potřeba a postupně budovat a změnit celý pohled na tuto oblast,“ tvrdí Táňa.

„Pokud se senior dostane do fáze, kdy je mu nutné pomoct a nemá to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodina postará, tak pak končí v žalostných podmínkách a opuštěný,“ říká s tím, že pak tito lidé nevědí, na koho se obrátit, ocitají se v nouzi, opuštění, s nemocemi a problémy. „Jsou bezmocní a veřejnost k nim přistupuje negativně a lhostejně. Dnešní společnost jim ale nedává moc šancí, ani prostor se realizovat.“

Patronka a zakladatelka nadace navíc poukazuje na to, že pouhých čtrnáct procent sponzorů podporuje právě seniory. „Není to líbivá problematika, není atraktivní, málokdo se jí chce zabývat. Chápu, že například děti jsou mnoha donorům bližší, neboť seniorská problematika nám připomíná fakt, že i my jimi jednou budeme. Přitom podpora této oblasti má dopad na nás všechny. Málokdo si to však chce připustit.“

Neustálý kočovník

Prostřednictvím nadace Krása pomoci Táňa podporuje v seniorské problematice čtyři nejrozsáhlejší a nejpotřebnější oblasti. „Pečovatelskou službu a osobní asistenci, aktivizační programy pro seniory, zaměřené hlavně na zlepšení fyzické kondice, dále programy zaměřené na osvětu a poradenství a poslední potřebnou oblastí je nákup zdravotních a kompenzačních pomůcek,“ vypočítává.

Táňa je na svoji nadaci a její aktivity patřičně hrdá. Stejně tak na to, že už po dvou letech fungování byla její nadace přijata do Asociace nadací.

„Je to prestižní ocenění, dává to post významu a důvěryhodnosti. Pro letošní rok jsme se také stali neziskovým partnerem Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech,“ doplňuje topmodelka, pro kterou byl loňský rok jeden z nejúspěšnějších v její dosavadní kariéře.

Natočila mimo jiné kampaň pro vlasovou kosmetiku Wella, stala se tváří italské šperkařské značky Nardelli, fotila pro prestižní magazíny Zink nebo W, pozvání obdržela snad na všechny filmové festivaly včetně festivalu v Benátkách, Cannes, Torontu.

„Velmi mě také potěšilo pozvání na světovou výstavu Expo 2010 v Šanghaji, kde jsem byla členkou české reprezentace.“ A co Táňu čeká? „Právě jsem se vrátila pracovně z Los Angeles a Kapského Města, čeká mě teď Německo a Moskva, pak opět New York, Los Angeles a do toho střídavě létám na pár dní do Česka. Uznávám, je to trochu hektické. Jsem takový kočovník. Tento způsob života jsem si ale dobrovolně vybrala a cestování mi navíc dává potřebný rozhled, přináší nové zkušenosti a užitečné kontakty pro současnou i budoucí práci.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků