Hlavní obsah
Kabát je věrným a všestranným společníkem. Foto: Profimedia.cz

Správně zvolený kabát můžete nosit roky

Kabát patří mezi klíčové kousky do chladného, pošmourného počasí. Jeho využití je všestranné. Pokud zvolíte střih a typ co nejvěrněji kopírující váš módní styl, může se z kabátu stát věrný společník nejen na několik sezón podzimu, ale i jara.

Kabát je věrným a všestranným společníkem. Foto: Profimedia.cz
Správně zvolený kabát můžete nosit roky

Klasika, která neomrzí

Šedé kabáty se hodí pro ženy vyznávající minimalismus. Jestliže se ve vašem šatníku nachází nejčastěji šedé, černé a bílé kousky, spíše než otrhané džíny a volné etno tuniky se vám líbí elegantní styl, volte šedý kabát po kolena.

V případě, že čas od času odběhnete ke sportovnější verzi a kabátek byste rádi oblékli i na méně formální události, volte klidně model se vzory s délkou do půli stehen.

1. Desigual, 5199 Kč. 2. Marks&Spencer, info o ceně v obchodě. 3. Karen Millen, info o ceně v obchodě. 4. New Yorker, info o ceně v obchodě.

Foto: Archiv firem

To samé ale platí i pro ty dámy, které se zamilovaly do barvy typické pro velbloudí srst. Béžová, typická například pro klasické kabáty typu trenčkot, se objevuje i na vlněných modelech a vypadá skvěle. Kombinujte s dalšími světlými barvami, ale nebojte se obléknout takový kabátek například na černý kancelářský kostýmek.

1. Bershka, 1199 Kč. 2. Mango, 2999 Kč. 3. a 4. Marks&Spencer, info o ceně v obchodě.

Foto: Archiv firem

Trocha extravagance

Poslední roky je čím dál modernější „huňatý” materiál objevující se především na teplých podzimních a zimních kabátech. Výjimkou nejsou ani imitace kůže a semiše či čisté, strohé střihy a geometrické prvky. I takové typy kabátů se hodí spíše k elegantnějším outfitům, rozhodně ale jdou zkombinovat i s džíny, kardiganem či svetrem.

1. Topshop, cca 2690 Kč. 2. F&F, 1599 Kč. 3. Cos, info o ceně v obchodě. 4. Marks&Spencer, info o ceně v obchodě.

Foto: Archiv firem

Co se týče vzorů, opět se inspiraci meze nekladou. I letos uvidíme velmi oblíbenou a pravděpodobně nesmrtelnou kohoutí stopu, tradiční černobílou kombinaci, pruhy, káro či barevné výšivky, které oživí jinak fádní černý podzimní svršek.

Takové kabáty volte například i v tom případě, pokud se vyžíváte v jednoduchých, tzv. basic kouscích. Nic nedokáže celek oživit více než vzorovaný kabát. A uvidíte, že si takový módní výstřelek nakonec zamilujete.

1. Bonprix, 1499 Kč. 2. F&F, 1599 Kč. 3. Desigual, 4899 Kč. 4. Esprit, 3999 Kč.

Foto: Archiv firem

Trocha barev do pošmourna

Barvy nosí mnoho z nás, ovšem málokdo si troufne na celobarevný kabátek. A to je bezpochyby škoda. Nejenomže vás vaše drahá polovička jen tak neztratí z dohledu, ale krásně rozzáříte jinak pošmourné podzimní dny. S trochou módního citu můžete s přehledem kombinovat i s jinými barevnými kousky, které se skrývají pod kabátem.

Jestliže se na to ale necítíte, je úplně v pořádku, pokud zůstanete u zemitých tónů. Ke kabátu se vzorem si dejte pozor, aby se vzor (například šatů či kardiganu) stylově příliš netloukl se zbytkem.

1. Vila, Zoot, 3499 Kč. 2. Esprit, 3399 Kč. 4. Desigual, 5499 Kč. 4. F&F, 1399 Kč.

Foto: Archiv firem

Kdo se barev nebojí, tomu budiž dopřána módní šťavnatá smršť svítivých barev, kterou nabízejí módní značky napříč všemi odděleními. Nosit se mohou bez rozdílu věku, a dokonce i pohlaví.

Zkuste klasickou černou, šedou či béžovou vyměnit za růžovou, zelenou, fialovou či modrou. Uvidíte, že negativní pozornosti se jistě nedočkáte.

1. Topshop, cca 2900 Kč. 2. Mango, 2299 Kč. 3. COS, info o ceně v obchodě. 4. Desigual, 5499 Kč.

Foto: Archiv firem

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků