Hlavní obsah

Prsní implantáty mají svá pro i proti

Prsní implantáty mají podle odborníků svá pro i proti. Ženám s chirurgicky zvětšenými prsy hrozí nižší riziko rozvoje nádoru prsu. Oproti tomu jsou ale náchylnější k sebevraždám. Poslední studie dokazují, že u žen s prsními implantáty hrozí až o třiasedmdesát procent vyšší riziko, že se pokusí o sebevraždu. Ženy s upravenými ňadry mají nižší sebevědomí, častěji trpí depresemi a psychickými problémy.

Prsní implantáty mají svá pro i proti

Kanadští experti zkoumali více než čtyřicet tisíc žen. "Naše nejnovější zjištění korespondují s výsledky dřívějších studií. Pro všechny je ale šokující zvyšující se riziko sebevraždy. To rok od roku nezadržitelně roste," uvedl doktor Howard Morrison z kanadské Agentury pro veřejné zdraví.

Na rozdíl od autorů starších studií Kanaďané zveřejnili pro ženy s prsními implantáty příznivou zprávu týkající se rakoviny prsu. K nádorům prsu jsou méně náchylné.

Zatímco skutečný důvod zvýšeného rizika sebevraždy odborníci neznají, Morrison zmiňuje studie, které dokazují, že ženy s implantáty mají nižší sebevědomí, častěji trpí depresemi a psychickými problémy. "Plastičtí chirurgové by měli pacientkám před operací nejprve doporučit konzultace u psychologa, aby se případná rizika deprese či sebevraždy snížila na minimum," dodal Morrison.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků