Hlavní obsah

Pohodlné domácí oblečení může i slušet

Chodíte se do svého bytu jenom vyspat? Pak žádné domácí oblečení vlastně nepotřebujete, možná jen župan přes noční košili nebo pyžamo. Pro ostatní jde ale o dost důležitou součást šatníku, která může vydatně přispět k pohodě domova.

Pohodlné domácí oblečení může i slušet

Už asi jen málokdo nosí doma věci vyřazené z běžného šatníku pro nezpůsobilost ukazovat se v nich venku. Nemohou totiž poskytnout takové pohodlí, na jaké máme v mimopracovní době nárok.

:. Měkký a hebký plyš v elegantní šampaňské barvě se samozřejmě nehodí k plotně, ale odpočívá se v něm nádherně. Sametový župan v příjemné délce do půli lýtek klidně zastane v chladném bytě úlohu šatů. foto: Archiv firmy Neckerman a Quelle vpravo

Z praktických i hygienických důvodů je nutné rozlišovat oblečení určené pro nejrůznější domácí práce a takové, v němž budeme příjemně oddechovat. Znamená to sice o jedno převlékání víc, ale na oplátku zase slastný pocit, že práce je hotová, a teď už přijde jen to lepší.

:. Sportovnějším typům v teplých bytech vyhovuje tričko s křidélkovými rukávky a kalhoty ve zkrácené délce, které se do kompletu hlásí kontrastním štepováním, tričko 425 Kč, kalhoty 645 Kč foto: Archiv firmy Litex

Odpočinkové oblečení se dá samozřejmě chránit před ušpiněním při vaření nebo úklidu pořádnou zástěrou, od věci ale není ani pracovní plášť. Zejména při větším gruntování však nejsou špatné montérky s laclem a spoustou kapes, ve kterých mohou být různé pomůcky stále při ruce. Navíc kupodivu sluší takřka každé postavě. Leccos užitečného z této kategorie se dá pořídit v prodejnách pracovních oděvů.

:.Komplet z froté má vrchní díl zdvojený ve výstřihu, na rukávech a na spodním lemu. Lehoučkou a měkkou soupravu tvoří mikina s kapucí, kalhoty do gumy. foto: Archiv firmy Neckerman a Tchibo vpravo

Obstojí tepláky i pyžamo

Ženská ve vytahaných teplákách a s šátkem na hlavě byla kdysi názorným příkladem bytosti, od které muži utíkají za příznivější vidinou. Dnes musí hledat výmluvnější důvod, neboť tepláky, jimž se domácí oblečení často podobá, jsou už něco úplně jiného. Pružný materiál si zachovává tvar, barev je na výběr nepočítaně a stejně tak i způsobů zdobení.

Pěkný domácí komplet není samozřejmě problém sestavit z vhodně vybraného trika či mikiny a samostatných kalhot. Spojovacím prvkem by měla být především barevná kombinace.

:.Teplákový typ domácího kompletu s vrchním dílem na zip umožňuje snadno vrstvit oděv podle okamžité teploty v bytě. 699 Kč foto: Archiv firmy Quelle

Takovým malým přepychem pro chvíle domácího odpočinku jsou komplety z hebkého fleece, tenkého froté, sametu či saténu. Bývají velmi dobře vypracované, působí elegantně, zároveň ale svižně a mladistvě. Stačí se však porozhlédnout také po dražších pyžamech. Mnohá ani nevypadají na to, že by se v nich mělo spát. Jsou-li kvalitní, proč je nevyužít jinak?

:.Veselé župany ze 100% bavlněného froté mají kapuci i dvě nezbytné kapsy. Pohodlné kimonové rukávy jsou shodné pro celou rodinu. Župan pro ni a pro něj 999 Kč, dětský 799 Kč. foto: Archiv firmy Neckerman

Župany by se patrně slušelo přiřadit spíš k nočnímu prádlu, nicméně nezřídka patří kromě jiného i k poslední siestě uplynulého dne a vítáme v nich den nový. Z materiálů je pro tyto příležitosti nejlepší jemný velur, který nedeformuje postavu tak jako husté froté, příjemné naopak po koupeli.

:.Ponožky s protiskluzovými nopky na chodidlech mají vnitřní stranu z flaušového froté. 150 Kč.foto: Archiv firmy Tchibo

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků