Hlavní obsah
Módní děrované motivy vás mohou obklopit doslova od hlavy k patě (zleva: Zara, Topshop a Alaia). Foto: Archiv firem

Perforované motivy vytvořené laserem jsou módním hitem

Kouzlo najdete v detailu. Tak by se dal jednoduše charakterizovat trend, který reprezentují vzory vyřezávané laserem do oděvních materiálů. Na kabelkách či botách to není žádná novinka, přesto i u nich letos objevíte inovované motivy a provedení. Nejvíc ale určitě zaujmou plošně perforované šaty.

Módní děrované motivy vás mohou obklopit doslova od hlavy k patě (zleva: Zara, Topshop a Alaia). Foto: Archiv firem
Perforované motivy vytvořené laserem jsou módním hitem

Laser cut je inovativní způsob perforování materiálů, který vyniká schopností zobrazovat i velmi drobné detaily. Motivy vytvořené touto technikou jsou nápadité a zcela přesné.

Perforované povrchy navíc nabízejí možnost využít děrování samostatně, nebo vzor nechat vyniknout pomocí podkladu, ať už v barvě svrchní vrstvy, nebo s využitím kontrastních odstínů. Všechny varianty využití laser cut vzorů zaručují jedno – luxusní a přitažlivý vzhled výsledného produktu.

Sexy pavučinky

Přestože se může zdát, že u kabelek či bot se žádná velká módní revoluce nekoná, obliba laserového perforování rozšířila možnosti zdobení pravé či umělé kůže o mnoho složitějších a efektnějších ornamentů a vzorů.

Naproti tomu šaty zdobené laser cut technikou rozhodně nemusí být jen z kůže či materiálů kůži imitujících. Skvěle se efektní děrování vyjímá na moderních a módních tkaninách s neoprenovým efektem, které díky nesplývavým vlastnostem vytvářejí velmi zajímavou siluetu.

Šaty

Foto: Archív firem

Překvapí i děrováním zdobené tkaniny imitující krajku, jejichž propojení s perforováním vytváří novátorský look oblíbené a tradiční madeiry.

Překvapivě dobře si děrované vzory rozumí i se složitějšími střihy. V takovém případě jsou ale vhodné drobnější ažurové motivy, které vytvářejí efekt plošného potisku.

Dokonalé detaily

Kabelkám perforované vzorování sluší od nepaměti. Nejnovější vzory doslova hýří filigránovou propracovaností plnou nejdrobnějších detailů. Obvykle se inspirují přírodními motivy, geometrie ale také není zapovězena. Nosí se i kombinované vzory doplněné o klasické kovové prvky – cvočky či druky.

Trendy

Foto: archív firem

Samostatnou kapitolou jsou textové motivy. Prořezávané typografické prvky mají také až geometricky přesný charakter a působí elegantněji než oblíbené potisky.

Klasika v novém

Přestože obuv zdobená děrovanými ornamenty je nadčasový hit, který nevychází z módy a zabydlí se v každé módní sezóně, jistou známku originality lze letos najít i v tomto módním odvětví. Zamilujete si třeba neodolatelné, prořezáváním zdobené tenisky, kterým krajku připomínající děrování dodává efektní i romantický náboj.

Trendy

Foto: Archív firem

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků