Hlavní obsah

Parfémy s vůní krve? Žádné sci-fi, ale šokující realita

Milovníci upířích příběhů se mohou radovat. Italská značka Blood Concept uvedla na trh řadu krví inspirovaných parfémů. A bylo prý na čase, protože tato životodárná tekutina je prý "nasáklá tajemstvím, fascinací a úctou".

Parfémy s vůní krve? Žádné sci-fi, ale šokující realita

Parfémy nazvané podle krevních skupin A, B, AB a 0 byly představeny na parfumérském veletrhu Esxence 2011.  Prodávat by se měly v lahvičkách po 40 ml doplněných kapátky.

"Krev je opředena legendami a mýty, nasáklá tajemstvím, fascinací a úctou. Je to nejtestovanější a nejstudovanější část lidského těla. Chrání řadu tajemství o našem vnitřním životě," píše společnost o novém parfému na svých webových stránkách.

Parfém 0 má prý nádech tymiánu, malin, cypřiše, kůže, břízy a cedru, zatímco A skrývá vůni zelené zahrady, bazalky, listů rajčat a anýzu.

Parfém B je více kořeněný. Má vůni jablek, pepře, třešní, granátových jablek, černého čaje, pačuli a teakového dřeva.

Naopak AB je spíše minerální a skrývá přídech aldehydů, hliníku, břidlice, oblázků, vody a cedru.

Všechny tyto voňavky však prý mají stejný kovový podtón, čili, jak to nazývá výrobce, "stejnou jemnou a záhadnou notu: nejasné kovové podezření".

Nejde o první parfémy inspirované tělesnými tekutinami

Jak uvádí list Metro, zpěvačka Lady Gaga (25) se chystá na trh s parfémem vonícím krví a spermatem. Vloni v září prý podepsala smlouvu s firmou Coty, v níž jí povolila propagovat takový parfém pod jejím jménem.

Na trh se však tato vůně, předběžně pojmenovaná Bad Romance, má dostat až v roce 2012.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků