Hlavní obsah
Střihy odhalující kůži jsou ztělesněním ženskosti (Dorothy Perkins, River Island, New Look). Foto: Archiv firem

Odhalená ramena aneb Střihy, které si zamilujete

Trend nahých ramen právě zažívá svou novodobou renesanci. Souměrný či asymetrický střih, který ukáže víc kůže, je zpět na vrcholu oblíbenosti. Pořiďte si top, blůzu nebo šaty s nápaditým řešením výstřihu a rukávů, zainvestujete tak do jednoho ze stěžejních prvků současného módního diktátu.

Střihy odhalující kůži jsou ztělesněním ženskosti (Dorothy Perkins, River Island, New Look). Foto: Archiv firem
Odhalená ramena aneb Střihy, které si zamilujete

Linie šíje, klíčních kostí a obliny ramen jsou odjakživa velmi přitažlivé partie ženské postavy, proč tedy neodhalit o kousek víc než obvykle? Střihy, které si hrají s tvarem výstřihu a rukávů, působí na první pohled velmi rafinovaně. Zkuste jejich léty prověřené kouzlo, které si osvojily ženy napříč několika předešlými stoletími.

Jednotlivé dobové inspirace se letos propojují ve smyslný koktejl tvarových řešení, který nemá pevně stanovené mantinely a nositelkám dává spoustu prostoru pro vlastní invenci. Trendu odhalování kůže vévodí asymetrické střihy, pozadu nezůstávají ani zdobnější prvky – volány, vazačky, vrstvení.

Zleva

Foto: Archiv firem

Způsobů, jak odhalit linii ramen, je několik. Můžete sáhnout po modelu, který má obě spadlá ramena, na správném místě vše udrží pevný lem výstřihu, někdy ještě kombinovaný s užšími, obvykle vázacími ramínky.

Umírněnějším řešením této varianty jsou topy či blůzy s prostřihy v oblasti ramen. Ty často objevíte i na pleteninách, lehčích svetřících, topech z úpletu.

Dalším způsobem, jak odhalit ramena, jsou asymetrické tvary výstřihů. Modely s jedním rukávem jsou aktuální hit, jejich kouzlo ještě podpoří další trend – široké volány. Do asymetrických výstřihů volte střídmé doplňky. Masivní náhrdelník s některými skvěle funguje, zatímco u jiných může působit spíše rušivě.

foto archiv

Foto: Archiv firem

A jaké volit materiály? Vše je dovoleno. Sice se nabízí použití především lehkých, vzdušných a splývavých tkanin, překvapivě ale tyto tvarové variace sluší i méně poddajné džínovině. Speciální kapitolou je letos bavlněný materiál zvaný madeira, jehož krajkový vzhled romantické prvky jen umocní.

Odvážnější nositelky mohou zkusit kombinovat krátké asymetrické topy, které mohou mít až korzetový charakter, s rozevlátými kolovými sukněmi nebo volnějšími kalhotami typu chino. Trendy je i zavinování, široké vazačky v pasech i na rukávech, vše si s odhalenými rameny dokonale rozumí a podtrhuje ryzí ženskost.

foto archiv

Foto: Archiv firem

Asymetrie ale nutně nemusí zdobit jen topy či blůzy. Letos se nevyhýbá ani stále velmi oblíbeným a módním overalům a kombinézám. Elegantní večerní kousky i vyletněné varianty z odlehčeného denimu, všechny zdobí asymetrické dekolty a záplavy volánů.

Čím je doladit? Hlavně to s doplňky nepřehánějte. Stačí výraznější náušnice a vlasy vyčesané do ohonu nebo ležérně spletené do volného copu.

foto archiv

Foto: Archiv firem

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků