Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Oblíbené legíny zhoršují postavu, varují lékaři

Legíny jsou v módě. Ženy je milují pro jejich širokou paletu využití i lichotivý efekt. Jsou to totiž oděvy stahující, zpevňující, jež pomáhají vyrýsovat postavu. Jenže časté a pravidelné nošení legín a stahovaček může nedokonalosti těla naopak zvýraznit. Britští fyzioterapeuti zjistili, že to vede k ochabování svalstva.

Foto: Profimedia.cz
Oblíbené legíny zhoršují postavu, varují lékaři

„Legíny jsou velmi příjemné na nošení a skvěle vypadají a já jsem na nich závislá jako každá jiná žena, ale mají také velkou nevýhodu. Drží a podporují stehenní svaly, hýždě a břišní svaly, takže vykonávají práci, kterou měly dělat tyto svaly. Výsledkem dojde k tomu, že se svaly uvolní, vypnou a nepracují, takže když pak své tělo odhalíte slunečním paprskům léta, není pevnější a štíhlejší, ale naopak se rozteče a je ochablejší,“ uvedla v rámci varování fyzioterapeutka Sammy Margová pro britský Daily Mail.

Mezi obdivovatelky a nadšené propagátorky legín přitom patří mnohé celebrity a slavné osobnosti. Krom jiných také Michelle Obamová, Gwyneth Paltrowová, Katy Perry či Victoria Beckhamová.

Anketa
Nosíte legíny?
Ano, velmi často
11.7 %
Jen občas
28.2 %
Ne, nelíbí se mi
60.1 %
Celkem hlasovalo 12974 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků