Hlavní obsah
 

Oblečení královny Viktorie se vydražilo za téměř půl milionu korun

V úterý 21. ledna se ve Velké Británii uskutečnila dražba věcí bývalé britské královny Viktorie. Kromě černé sukně, podvlékaček či bot šel do aukce i například královnin korzet. Oblečení včetně doplňků se vydražilo dohromady za více než 16 tisíc liber, tedy téměř půl milionu korun.

 
Oblečení královny Viktorie se vydražilo za téměř půl milionu korun

Předměty vložil do aukce Roderick Williams, prapravnuk Alexandera Lamonta Hendersona, držitele královských rozkazů. Celkem se tak do aukční síně Hansons v britském Derbyshiru dostaly dvoje boty, černá sukně, dva živůtky, podvlékačky, ozdobný slunečník a pár hedvábných a vlněných punčoch.

„Oblečení a boty královny Viktorie jsou rodinným dědictvím, které bylo původně věnováno mému prapradědovi,“ říká elektrikář Roderick Williams.

„Viktorie byla královnou od roku 1837 do roku 1901 a měla na svoji zemi obrovský dopad i přesto, že její delikátní a úzká chodidla, alespoň soudě podle bot, vykazují opak,“ žertuje dražebník Charles Hanson pro Daily Mail.

„Tato sbírka významně přispívá k pochopení veřejného obrazu i soukromého života jednoho z nejvýraznějších britských panovníků. Dále dokazuje, že se královna po smrti svého manžela Alberta nestáhla z veřejného života a nepřestala o sebe dbát, jen se uchýlila k nošení smuteční černé barvy až do konce svých dní,“ říká kurátorka Claudia Williamsová.

Většina předmětů bude tvořit stálou expozici v historických královských palácích.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků