Hlavní obsah

Nové trendy v boji s příznaky stárnutí

Stárnutí zvládá každý člověk jinak. Někdo si přibývající léta nepřipouští, jiný se s tím prostě smíří a další se stárnutím bojuje a to všemožnými prostředky. Mezi velmi populární metody v boji se stárnutím patří i takzvaná neinvazivní estetická medicína. Kromě nejznámějšího botulotoxinu, jenž je určen k odstranění mimických vrásek, existuje spoustu dalších moderních metod bez nutné operace.

Nové trendy v boji s příznaky stárnutí

Protože se lidé čím dál více brání projevům stárnutí a zároveň se bojí podstoupit plastickou operaci, objevují vědci v estetické medicíně stále nové neinvazivní metody.  

Botulotoxin se již desítky let používá v boji proti vráskám, ale také např. proti nadměrnému pocení. Stále patří mezi nejpoužívanější metody v estetické medicíně, přestože existuje celá řada modernějších metod.

Karboxyterapie řeší i nehojícící se rány či padání vlasů

Oblíbenou metodou estetických lékařů je také karboxyterapie, tedy injekční aplikace CO2 plynu za účelem rejuvenace pleti.

„Karboxyterapie se používá při léčbě celulitidy, jizev, strií, nehojících se ran, padání vlasů či lupénky. Jedná se o velmi přirozenou techniku, protože CO2 plyn je jedním z takzvaných dýchacích plynů a tudíž je v našem těle normálně přítomen,“ vysvětluje lékařka Nina Koutná z Kliniky GHC Praha.

Efekt karboxyterapie je způsoben podporou lokálního metabolismu, zlepšením prokrvení tkání a novou tvorbou kolagenu.  

Mezoterapie či peeling

Další účinnou metodou v boji proti příznakům stárnutí je mezoterapie, během níž se malé množství léku aplikuje injekčně do kůže či do podkoží.

Tuto metodu lze využít k rejuvenaci pleti, k léčbě celulitidy, strií, padání vlasů či k jemné modelaci menších partií (injekční lipolýza). Složení léčebného roztoku se volí podle konkrétní indikace.  

Mezi další oblíbené metody patří povrchní peeling, který se používá k projasnění pleti a mechanický peeling,  jenž  vede k jemnému vyhlazení pleti.

Na pozadí nezůstává ani komplexní anti-agingová léčba v podobě dlouhodobé nutriční a hormonální podpory organismu. Ta je připravena individuálně podle stupně dosaženého biologického agingu.

Dalším významným pomocníkem je léčebná kosmetika určená k oddálení projevů stárnutí a k podpoře efektů metod neinvazivní medicíny.    

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků