Hlavní obsah
 

Navzdory restrikcím se v Berlíně konal Týden módy

Belgická vycházející hvězda Tom Van Der Borght zahájil 17. ledna 2021 Berlínský týden módy. V rámci přehlídky předvedl 18 okázalých modelů s futuristickým přesahem. Kvůli současné situaci byla akce pouze třídenní. Konala se zcela bez publika a za přísných hygienických podmínek.

 
Navzdory restrikcím se v Berlíně konal Týden módy

Kolekce návrháře Toma Van Der Borghta s názvem „High-Tech Bricolage“ je kombinací haute-couture a avantgardy. Jejím cílem je oslavit nekonformismus a podpořit rozmanitost. Umělec je tvrdým obhájcem zachování zdrojů a recyklace stávajících materiálů. Ve své práci také rád experimentuje s ekologickými látkami.

„Myslím, že v dnešní době je potřeba nad věcmi přemýšlet. Nejen nad vzájemnými vztahy, ale také nad vztahem s naší planetou,“ říká Toma Van Der Borght pro agenturu Reuters.

„Opravdu rád pracuji se zbytkovým materiálem nebo věcmi, které se na první pohled nehodí jako materiál vhodný k výrobě šatů. V mé tvorbě proto najdete například modely, které zdobí ekologická kožešina, která je vyrobena z vláken, jež pocházejí z recyklované kůže ryb, jež pramení ze sushi průmyslu,“ dodává.

Za svůj přínos módnímu průmyslu byl oceněn cenou Grand Prix du Jury Première Vision na 35. mezinárodním festivalu módy, fotografie a módních doplňků ve francouzském Hyères. Na záznam z jeho přehlídky se můžete podívat ve videu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků