Hlavní obsah
 

Návrhářka představila kolekci pomocí virtuální přehlídky s neviditelnými modelkami

Poté, co byl kvůli koronavirové pandemii zrušený americký New York Fashion Week, kde měla mít svůj debut konžská návrhářka Anify Mvuembaová, přistoupila tato dáma k ojedinělé kreativě. Vytvořila přehlídku svých modelů z nejnovější kolekce Pink Label Congo, kterou předváděly neviditelné modelky na digitálním mole. Přehlídku mohli lidé online sledovat na sociálních sítích.

 
Návrhářka představila kolekci pomocí virtuální přehlídky s neviditelnými modelkami

Karanténa v důsledku onemocnění covid-19 udělala čáru přes rozpočet také většině návrhářů na světě. Zatímco u nás návrháři šili roušky, jinde ve světě mnozí z nich sáhli k jiné kreativitě. Jako například Anify Mvuembaová, která vsadila na virtuální přehlídku.

Pomocí 3D animací a fotografování modelů na dálku připravila virtuální show. A jak sama přiznala, nejednalo se o nic jednoduchého. „Snažili jsme se zachovat realistické oděvy, které musely působit naprosto přirozeně, jako na ženských křivkách, a to i při skutečné chůzi,” svěřila se Mvuembaová pro agenturu Reuters.

Příprava takové přehlídky zabrala skutečně velké množství času celému jejímu týmu. Nezůstalo ale jen u módy. Celý program začala Mvuembaová promítáním krátkého dokumentu, který měl za úkol zvýšit povědomí o dětské práci v kolumbijském těžebním průmyslu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků