Hlavní obsah

Návrhářka představila kolekci pomocí virtuální přehlídky s neviditelnými modelkami

26. 6. 2020, 10:03
Novinky, das

Poté, co byl kvůli koronavirové pandemii zrušený americký New York Fashion Week, kde měla mít svůj debut konžská návrhářka Anify Mvuembaová, přistoupila tato dáma k ojedinělé kreativě. Vytvořila přehlídku svých modelů z nejnovější kolekce Pink Label Congo, kterou předváděly neviditelné modelky na digitálním mole. Přehlídku mohli lidé online sledovat na sociálních sítích.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

BEZ KOMENTÁŘE: Virtuální módní přehlídka bez modelek návrhářky Anify MvuembaovéVideo: Reuters

 
Článek

Karanténa v důsledku onemocnění covid-19 udělala čáru přes rozpočet také většině návrhářů na světě. Zatímco u nás návrháři šili roušky, jinde ve světě mnozí z nich sáhli k jiné kreativitě. Jako například Anify Mvuembaová, která vsadila na virtuální přehlídku.

Pomocí 3D animací a fotografování modelů na dálku připravila virtuální show. A jak sama přiznala, nejednalo se o nic jednoduchého. „Snažili jsme se zachovat realistické oděvy, které musely působit naprosto přirozeně, jako na ženských křivkách, a to i při skutečné chůzi,” svěřila se Mvuembaová pro agenturu Reuters.

Místo kolekcí šijí roušky. Čeští návrháři jdou do boje proti koronaviru

Styl

Příprava takové přehlídky zabrala skutečně velké množství času celému jejímu týmu. Nezůstalo ale jen u módy. Celý program začala Mvuembaová promítáním krátkého dokumentu, který měl za úkol zvýšit povědomí o dětské práci v kolumbijském těžebním průmyslu.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků