Hlavní obsah

Módní přehlídky bořily bariéry

O víkendu 22.- 23. října proběhla v pražském nákupním centru Europark Štěrboholy unikátní módní přehlídka, na které modely od známých značek a českých návrhářek oblékly modelky společně s vozíčkáři. Smyslem akce bylo bořit bariéry mezi zdravými a hendikepovanými občany, ale také podpořit charitativní sbírku na pomoc nejvíce postiženým osobám, které ke svému životu potřebují osobního asistenta.

Módní přehlídky bořily bariéry

Pražská organizace vozíčkářů také chtěla touto akcí upozornit na nejčastější problémy hendikepovaných a na to, jak moc je pro tyto lidi důležitá integrace do společnosti.

Na módních přehlídkách byly k vidění modely studentů VOŠON, ale i módních značek Triumph, Denim či Blažek, včetně kolekce známé české návrhářky Taťány Kovaříkové.

Akci svou účastí podpořily modelky Hana Mašlíková, Andrea Kloboučková, nejkrásnější muž světa Josef Karas či Muž roku 2009 a zároveň vozíčkář Martin Zach.

Celým programem provázel herec Petr Vacek a sobotní večer zpříjemnila svým vystoupením Monika Absolonová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků