Hlavní obsah

Vánoční nálada pohlcuje lidi každoročně víc a dříve než v předchozích letech. Typická sváteční výzdoba se ale neprojevuje už jen v obchodech, na ulicích a v domácnostech. Řada žen si v poslední době nechává ozdobnými vánočními motivy zkrášlit i svoje nehty.

Manikúra ve znamení Vánoc

"Už to začíná přibývat, v prosinci si hodně žen nechává ozdobit nějakým tradičním vánočním motivem jeden nebo i víc nehtů," říká manikérka Jitka Čermáková z plzeňského nehtového studia v Dřevěné ulici. Možností, jak dostat nějaký vánoční motiv na přírodní či umělý drápek, je přitom několik. Dámy, kterým nechybí troška odvahy a smyslu pro humor, si mohou vybírat mezi motivy nalepenými, razítkovanými, ručně kreslenými různobarevnými laky nebo kombinaci všech stylů. Obrázky se pak buď překrývají gelem nebo jen lakem na nehty.

Malování na nehty je titěrná práce

Někdo dává přednost nenápadným motivům a střízlivým barvám, jsou i ženy, které rády nechají naplno pracovat svou i manikérčinu fantazii. "Je to někdy docela titěrná práce," přiznává Čermáková při kreslení miniaturního sněhuláčka s červeným nosem, modrým hrncem na hlavě a řadou knoflíků. Na jiných nehtech vyrábí zasněžený les, dárek se stužkou, sněhové vločky, vánoční stromeček, kytičku cesmíny, zvonečky, hvězdičky a další motivy. České ženy jsou prý stále nápaditější a odvážnější, takže dam s vánočními nehtíky každoročně přibývá.

"Já jsem měla na nehtech už všelicos, třeba šachovnici. Ráda zkouším novinky," přiznala se jedna ze zákaznic, která si letos nechala vytvořit na každém nehtu jiný vánoční motiv. "Ženy se mi na nehty dívaly často, ale teď jsem si jistá, že si jich všimnou i muži," dodává se smíchem.

Po celý rok si můžete krášlit nehty sezónními motivy

Vánoce nejsou jediným obdobím v roce, kdy dámy sahají po tematických nebo sezónních ozdobách. Před koncem roku si nechávají kreslit na nehty hodně třpytek, prskavky a ohňostroje, na svátek svatého Valentýna červená srdíčka a na Velikonoce barevná vajíčka, kachničky nebo pomlázky.  

Pravidelnou úpravu nehtů si dopřává stále více zákaznic. Od dívek, které sotva opustí základní školu, až po důchodkyně. Samozřejmostí se ruce s upravenými nehty stávají například u stále většího počtu prodavaček a žen, které pracují se zákazníky nebo lidmi třeba na úřadech.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků