Hlavní obsah

Make-up slouží kráse, ale především ochraně pleti

Přestože barevný pleťový podklad považujeme především za líčidlo prospívající vzhledu tváře, má ještě hlubší smysl. Chrání pleť před nepříznivými vnějšími vlivy. V nadcházejícím období bychom jeho používání měli považovat takřka za povinnost.

Make-up slouží kráse, ale především ochraně pleti

Opravdu dobrý make-up nekoupíme za pár korun. Je to však potřebná věc, která i při pravidelném používání vydrží přibližně rok.

Dovede víc než něco zakrýt

Některé make-upy mají také mírné vypínací účinky, díky nimž pleť získá větší hebkost a vypadá i mladší. Mnohé výrobky obsahují mikročástečky, které odrážejí světlo, takže přispívají k zářivému vzhledu. Jiné zase pohlcují tuk, a tím pleť zmatňují. Důležitá je nejen jejich dobrá roztíratelnost, ale také nestíratelnost. Pokud tento údaj není uveden na obalu, nepočítejme s nimi.

Vlevo: Kombinovaný Double Effect Make-up pleť nejprve vyhladí, zamaskuje jemné vrásky. Uprostřed: Matující make-up Personal Match prokáže neocenitelnou službu ženám s mastnou pletí. Vpravo: Sluneční pudr ve štětci pokryje pleť rozjasňujícím závojem. foto: Dermaco, Avon, Lancôme

Spěchat se nevyplácí

Nanášení make-upu není záležitost minuty. Vyčištěnou pleť je zapotřebí nejdříve ošetřit pěsticím krémem a nejméně dvacet minut počkat, než se vsákne. Teprve pak přijde na řadu přípravek, jehož barva by měla co nejvíce odpovídat odstínu pleti.

 

Vlevo: Creme Puff Refill při s vlhkou houbičkou slouží jako krycí make-up, použijeme-li ji suchou, úspěšně nahradí pudr. Vpravo: Age Renew díky kouzlům se světelnými paprsky ihned omladí tvář o pět let. Pleť je stále dokonale krytá a zároveň rozjasněná. foto: Max Factor

V malém množství jej naneseme na několik bodů a pomocí houbičky nebo prstů rozetřeme doztracena. A opět musíme chvíli počkat, aby se film na pleti usadil a líčení mohlo skončit lehkým popraškem transparentního pudru. Jenom tak je výsledek přirozený a vydrží dlouho.

Postup se sice zdá zdlouhavý, ale není přece nutné při něm nečinně sedět u zrcadla. Proto se i do běžného ranního rituálu vejde bez problémů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků