Hlavní obsah
Ukázka z kolekce Foto: Marek Mičánek

Klasická krejčovina v podání návrhářky Zuzany Kubíčkové

Letošní jaro bylo v lecčem přelomové. Velké množství akcí bylo zrušeno, lidé přišli o příjmy a život se na chvíli zastavil. Na druhou stranu se prohloubily vztahy, ukázaly se charaktery a konečně jsme si našli čas na věci, které jsme dlouho odkládali. Jak využila tuto přestávku návrhářka Zuzana Kubíčková?

Ukázka z kolekce Foto: Marek Mičánek
Klasická krejčovina v podání návrhářky Zuzany Kubíčkové

Doba nám poskytla prostor na to se zastavit a přemýšlet a nabídla nám příležitost dělat věci nově. Z původně plánované velkorysé show Zuzaniny nové kolekce sešlo a místo spěšného dokončování nastal klid na přemýšlení, další úpravy kolekce a nad pěnu dní vyplula také dlouhotrvající reflexe nad rychlostí módního kolotoče.

Nová kolekce pokračuje v tématu, jímž se návrhářka zaobírá dlouhodobě a které by se dalo označit jako „klasická krejčovina“. Linie Pop směřuje k vytvoření nekonečně dlouhé ready to wear kolekce, v níž své místo nacházejí nadčasové a univerzální, dobře kombinovatelné modely.

Ukázka z kolekce

Foto: Marek Mičánek

Oproti loňské kolekci je ta letošní více pragmatická. „Je to moje verze power dressing. Byznys styl, kde je ve střizích náznak formálnosti a reprezentativnosti, ale převládá ženský element,“ popisuje Zuzana.

Siluety nezapřou inspiraci stylem devadesátých let – zvýrazněná linie pasu, velká ramena, nařasené rukávy a nabírané kalhoty modelující boky. V kolekci se objevuje několik typů saka, kabátů, kalhot, topů, košilových topů i večerních šatů, které doplňují pro Zuzanu typické bustier (top nošený místo podprsenky).

Top, 11 000 Kč. Šaty, 18 300 Kč. Modré kalhoty, 10 400 Kč. Sako 36 900 Kč.

Foto: archiv návrhářky

Zuzana Kubíčková je absolventkou UMPRUM (Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze). Na svém kontě má několik ocenění, včetně titulu Módní designér roku, a je jednou z nejvýznamnějších postav české módy. Její modely jsou ženské, provokativní a vyčnívají kvalitním zpracováním se smyslem pro detail.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků