Hlavní obsah
Na večerní akce se letos hodí jednoduché róby bez přílišného zdobení. Foto: Profimedia.cz

Hitem aktuální plesové sezóny jsou odhalená záda a samet

Zima je obdobím plesů, bálů a různých společenských akcí. Pokud se i vy chystáte na takovou zvláštní událost a nejste si jisti, co si na sebe obléknout, pak si přečtěte o nejnovějších trendech v oblasti plesové sezóny.

Na večerní akce se letos hodí jednoduché róby bez přílišného zdobení. Foto: Profimedia.cz
Hitem aktuální plesové sezóny jsou odhalená záda a samet

Objemné róby a sukně se spodničkou, tedy modely, které byly často k vidění na nedávných společenských akcích, už nejsou v kurzu. Častokrát přehnané, nařasené modely, střídá ženskost a střízlivost. Odhalená záda, samet, modrá a šedá barva - to jsou trendy pro nadcházející plesovou sezónu.

Doplňky hrají prim

Jednoduchost rób vyvažují pásky, spony nebo výrazné náhrdelníky, předesílají lidé z módního průmyslu. "Mezi největší letošní hity patří velké výstřihy na zádech, které můžou být vyplněné třeba krajkou nebo korálky," říká majitelka salónu Adina Marie Nováková. Z barev podle ní dominují hlavně královská modrá a šedá. "Povede ale i sytě zelená nebo pudrová, která byla v kurzu minulý rok. Znova se pak vrací i černá," doplnila Nováková.

Návrháři si vyhráli se zdobnými detaily

Foto: Svatební salon ADINA

Sytě zelenou zaujmete

Foto: Svatební salon ADINA

Letos dámy poodhalí ramena

Foto: Svatební salon ADINA

Hluboký výstřih na zádech jako hlavní současný trend označuje také stylistka Olga Oliwye Soukupová, podle níž objemné plesové róby střídají jednoduché střihy šatů, které mohou být zároveň extravagantní a důvtipné. "Barvy jsou převážně klasické, a to černá, bílá, krémová a tělová. Šaty mohou být ale i královsky modré nebo aktuálně trendy šedé," řekla Soukupová, která o módě píše blog Everyday-Runway.com.

Královská modrá. Absolutní hit plesové sezony.

Foto: Svatební salon ADINA

Okouzlí i trendy minulého roku

Dalším hlavním trendem je podle Marie Novákové samet, ale i velmi oblíbené hedvábí, mušelín nebo šifon, které večerním šatům vévodily i loni. Odhalená ramena a šíji pak podle Soukupové stylově zakryje například kožešinové boa.

Módní designéři se letos zhlédli ve výrazných detailech, jako jsou korálky, pásky, spony nebo pírka. Šperky a doplňky by tak měly být naopak minimalistické. "Pokud máte zdobené šaty, šperky by měly být jednoduché nebo vůbec žádné," radí Soukupová a zdůrazňuje, že stejné pravidlo platí i pro výběr kabelky a bot.

Návrhářka Zdeňka Imreczeová říká, že největší poptávka po společenských róbách je v prosinci a v lednu. Zákaznice se nejčastěji shánějí po koktejlkách se zajímavými detaily.

Dodala, že trendy záleží hlavně na vkusu konkrétní ženy. S tím souhlasí také návrhářka Klára Nademlýnská. "Je pravda, že převládá individualita, a já to mám raději, protože si každý může zvolit to, co mu nejvíc sluší," uvedla Nademlýnská. Podle návrhářky Gábiny Páralové je zároveň důležité, aby šaty dokonale padly. "Vyberte si také příjemný materiál, který se zbytečně nemačká," poradila návrhářka.

Letos vedou šaty s nápadem a zajímavými detaily.

Foto: Gábina Páralová

Gábina Páralová říká, že je důležité vybrat takové šaty, které dokonale padnou vaší postavě. Zároveň je vhodný takový materiál, aby se co nejméně mačkal.

Foto: Gábina Páralová

I černá barva je letos velmi aktuální.

Foto: Gábina Páralová

Tmavě zelenou róbou zaujmete i přesto, že se nejedná o nejvíce trendy barvu letošní plesové sezony.

Foto: Gábina Páralová

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků