Hlavní obsah

Celulitida je komplexní problém, a proto vyžaduje komplexní péči

Celulitida je kosmetický i zdravotní problém, který postihuje především ženy. Jedním z faktorů vzniku celulitidy je dědičnost. Její vznik a rychlost vývoje však ovlivňují i další faktory jako nesprávná životospráva, nedostatečný pitný režim, kouření a stres.

Celulitida je komplexní problém, a proto vyžaduje komplexní péči

K rizikovým faktorům patří i sedavá zaměstnání a nedostatek pohybu, špatný krevní a zejména lymfatický oběh, ochabování podkožního vaziva a v neposlední řadě také hladina hormonů v těle.

Celulitidy se zbavíte, pokud budete o své tělo pečovat komplexně a to se zařazením pohybu, vyvážené stravy a správného pitného režimu, dostatku vitaminů, ale také pravidelné domácí péče, masáží a odborných ošetření, které zlepší prokrvení problematických partií a tím ovlivní stav a pevnost kůže.

Velmi důležitý pohyb

Celulitita je úzce spojena s lymfatickým systémem, který odvádí přebytečnou tekutinu z tkání včetně odpadních látek a toxinů a zajišťuje tak obranné mechanizmy pro celé tělo.

„Srdcem“ vašeho lymfatického systému jsou svaly. Při pohybu se smršťují a natahují, a právě tlakem svalstva a podkožního vaziva a stahováním mízovodů je dosahováno průchodu lymfy.

Proto byste se měli pohybovat tak často, jak jen můžete. Vhodné jsou aerobní aktivity – plavání, jízda na kole, rychlá chůze atd. K pohybu využívejte každé příležitosti - místo jízdy výtahem jděte po schodech, místo jízdy v MHD jděte pěšky apod.

Nezapomínejte na péči o pokožku

Velmi účinné a přitom velmi snadné je střídavé sprchování teplou a studenou vodou. 60 – 80 sekund se sprchujte teplou vodou a 20 sekund studenou vodou. Sprchování doplňte masáží speciálními hrubými žínkami např. z lufy. Při masáži postupujte krouživými pohyby od vzdálenějšího konce končetiny směrem k srdci (od kolen nahoru). Masáž zakončete aplikací speciální kosmetiky.

Zajděte si na odborně prováděnou lymfodrenáž. Uvolňuje lymfatický systém a aktivuje pohyb lymfy. Pomáhá tak odplavovat odpadní toxické látky z těla.

Vyzkoušejte saunu. Při saunování dochází k výraznému prokrvení pokožky, a ke zvýšenému lymfatickému oběhu.

Pokud se chcete celulitidy zbavit, chce to důkladnost a trpělivost. Nečekejte, že se jí zbavíte během jednoho týdne natíráním se krémem. Ale s pohybem, zdravou stravou a správnou péčí se během několika týdnů můžete radovat z krásnější pokožky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků