Hlavní obsah
Anna Wintourová Foto: Profimedia.cz

Anna Wintourová - žena, která velí módě

Svět módy jí leží u nohou. Ona sama je symbolem ženskosti a luxusu. Madonna o ní zpívala ve své písničce, byl o ní natočen film Ďábel nosí Pradu a americký prezident Obama o ní dokonce uvažoval jako o velvyslankyni v Londýně. Anna Wintourová však zůstala věrná módnímu časopisu Vogue, jehož americké verzi šéfuje už 25 let.

Anna Wintourová Foto: Profimedia.cz
Anna Wintourová - žena, která velí módě

Nikdo by jí nehádal její věk - 63 let. Je vždy dokonale upravená a se svým typickým účesem - mikádem - a slunečními brýlemi nepřehlédnutelná. Anna Wintourová je také pověstná precizností a tvrdostí. Přísná je na sebe, ale i na své okolí. Pro svou údajnou krutost si vysloužila přezdívku Cruella de Wintour.

Anna Wintourová

Foto: Profimedia.cz

Její bývalá asistentka Lauren Weisbergerová napsala poté, co opustila Vogue, knihu, podle které byl natočen úspěšný film Ďábel nosí Pradu, mapující práci a vztahy v módním průmyslu, ale hlavně ve fiktivním módním časopise. Hlavní roli tvrdé šéfredaktorky ztvárnila Meryl Streepová. Nikdo nepochyboval, že její předlohou byla právě Anna Wintourová.

Meryl Streepová ve filmu Ďábel nosí Pradu

Foto: Profimedia.cz

Ale jak je náročná na své okolí, je náročná i na sebe. Každé ráno prý vstává v šest hodin, aby si zahrála tenis. Poté, co ji její osobní vizážistka upraví, věnuje se svému Vogue. Důsledně prý dbá na svou životosprávu a například spát chodí nejpozději v deset hodin.

Anna Wintourová

Foto: Profimedia.cz

Narodila se v Londýně a už od malička věděla, že se chce věnovat módě. Na své kariéře začala pracovat jako redaktorka Harper's & Queen. Po čase se přestěhovala do New Yorku, kde se módě věnovala v časopise Harper's & Bazaar. A konečně v roce 1988 se Anna Wintourová stala šéfredaktorkou amerického Vogue. Je jí dodnes.

Anna Wintourová

Foto: Profimedia.cz

A je to právě ona, která určuje, co bude módním trendem a kdo se v módě prosadí, ať už jde o modelky, či módní návrháře. Z českých krásek to byla například Karolína Kurková, která se už v šestnácti letech dostala na titulní stránku Vogue a tím začala svou hvězdnou kariéru modelky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků