Velkým hitem je letos krajka – krajková záda, ale také dlouhé krajkové rukávy, které se stávají čím dál tím více oblíbenými i v teplých letních měsících.

„Nebojte se toho, že by vám v nich bylo příliš velké teplo. Jedná se především o tyl, což je velmi lehký materiál, který na nevěstě vypadá velmi elegantně,“ prozradila Novinkám Marie Nováková, majitelka svatebního salonu Adina v Praze.

Populární jsou i různé průstřihy na šatech, kdy krajka odkrývá pouze určitou část těla.

Letošním velkým hitem šaty s krajkou.

Letošním velkým hitem jsou šaty s krajkou.

FOTO: Novinky

Na výsluní se již řadu let drží tylové sukně, jinak tomu není ani letos. „V kurzu jsou tylové sukně, které jsou podkryté krajkou. Řekla bych, že je na celý model dán ještě větší zřetel, a tak tyto šaty působí velice jemně. Neměly by chybět ani krásně propracované živůtky, které skryjí i různé nedostatky,“ pokračuje Nováková.

Populární je také světlá meruňková barva.

Populární je také světlá meruňková barva.

FOTO: Novinky

Naopak do pozadí se dostávají šaty, které odkrývají pouze čistý dekolt. „Co se týče barev, je letos velice populární lehká meruňková, která se odlišuje od klasické šampaň barvy,“ upozorňuje odbornice, podle které by se nevěsta určitě barev bát neměla – například v podobě mašle nebo doplňků.

Podívejte se s námi na přehlídku svatebních šatů z veletrhu Svatební dny, který se konal 12. a 13. ledna v pražském hotelu Clarion.

Video

Přehlídka svatebních šatů z veletrhu Svatební dny.