Manželka bývalého britského premiéra se rozhodla, poté co její manžel opustil významný post, rozjet svou vlastní kariéru. Konkrétně se chystá bodovat na poli módy, která je v jejím osobním životě velkým koníčkem. V plánu má dokonce založit svou vlastní značku.

Nejlépe oblékaná žena minulého roku

O tom, že má cit pro módu, veřejnost přesvědčila minulý rok, kdy byla prestižním časopisem Vanity Fair vyhlášena jednou z nejlépe oblékaných žen roku 2015.

Pětačtyřicetiletá Cameronová byla pochválena především za svůj konzervativní šarm a lásku ke kvalitnímu oblečení. Mezi její oblíbené návrháře patří světoznámá jména, například Alexander McQueen, nebo Jonathan Saunders, napsal Telegraph. Módní zkušenosti zužitkovala také jako kreativní konzultantka a velvyslankyně Britské módní rady.

Cit pro módu mají zřejmě v rodině. Sestra Cameronové pracuje jako zástupce šéfredaktorky prestižního módního britského magazínu Vogue.

Její konzervativní, avšak vyšperkovaný styl inspiruje mnoho žen.

Její konzervativní, avšak vyšperkovaný styl inspiruje mnoho žen.

FOTO: Profimedia.cz

Je ozdobou módních akcí a přehlídek.

Je ozdobou módních akcí a přehlídek.

FOTO: Profimedia.cz

Manželka bývalého britského premiéra pravidelně zasedá do předních, čestných řad na módních přehlídkách známých značek a pro mnoho Britek je jasnou módní ikonou i inspirací.

Aktuálně Cameronová plánuje rozjet módní značku společně se svou bývalou osobní stylistkou a módní poradkyní Isabelou Spearmanovou. Sedmatřicetiletá stylistka řekla, že se s Cameronovou dokonce už shodly i na jméně nové módní značky.

Nebojí se obléknout ani kalhoty.

Nebojí se obléknout ani kalhoty.

FOTO: Profimedia.cz

Předpokládá se velký úspěch

Isabela Spearmanová své zkušenosti načerpala mimo jiné i jako asistentka známé módní designérky doplňků Anyi Hindmarchové.

Žena, která začínala jako módní PR, povýšila na pozici asistentky manželky britského premiéra. Ale ani poté, co Cameron z funkce odstoupil, se na módním poli rozhodně neztratí.

Nová kreativní dvojice chystá módní značku, která by měla být představena příští rok. Pokud bude alespoň z poloviny tak povedená jako naprostá většina outfitů, které Samantha Cameronová vynáší na veřejnost, pak se je doopravdy na co těšit.