Minulý rok překonala Alžběta II. rekord doposud nejdéle vládnoucího monarchy – do té doby jej držela královna Victorie, která vládla 63 let a 7 měsíců.

Psal se rok 1947 kdy si budoucí královna brala za muže prince Filipa.

Psal se rok 1947, když si budoucí královna brala za muže prince Filipa.

FOTO: Profimedia.cz

Její prapravnučka rekord překonala, což se v Anglii neobešlo bez bujarých oslav. Devětaosmdesátiletá královna se jich nezúčastnila, zrovna totiž plnila své pracovní povinnosti ve Skotsku.

Snímek vyfocený rok před korunovací.

Snímek vyfocený rok před korunovací

FOTO: Profimedia.cz

Její Veličenstvo královna Alžběta II. usedla na trůn ve svých pětadvaceti letech, svět byl už tehdy uchvácen její krásou. A jak šel čas, získávala si na oblíbenosti. Nejen krásnou tváří, ale především šatníkem, který šel vždy ruku v ruce s elegantním vzezřením.

Korunovací ceremonie se odehrála 2. června 1953 ve Westminsterském opatství.

Korunovace se odehrála 2. června 1953 ve Westminsterském opatství.

FOTO: Profimedia.cz

Společně s postupujícím věkem se proměnily i její šaty. Dnes se panovnice neobejde bez na míru šitých kostýmků, které jsou vše, jen zaručeně ne nudné.

Šaty královny jsou vždy dokonale upravené, kostým je sladěn s kloboukem. Nezaměnitelný podpis hlavy Commonwealthu tvoří i všudypřítomné brože, korálové náhrdelníky s náušnicemi, saténové rukavičky.

Při návštěvě Barbadosu se psal rok 1989.

Při její návštěvě Barbadosu se psal rok 1989.

FOTO: Profimedia.cz

Alžběta II. na barvy nezanevřela ani s přibývajícími roky. Proto se na oficiální návštěvy nezdráhá obléknout sytě růžovou barvu či naopak světlý odstín ryze dámské barvy.

Královna Alžběta je vždy za dámu. Téměř nikdy nezapomene pokrývku hlavy, která barevně ladí s kostýmkem.

Královna Alžběta II. je vždy za dámu. Téměř nikdy nezapomene pokrývku hlavy, která barevně ladí s kostýmkem. Nezapomíná ani na rukavičky.

FOTO: Profimedia.cz

Žádné nudné doplňky, je to přesně naopak. Kdo by to byl čekal od ženy v takovém postavení. Pro královnu Alžbětu II. jsou typické klobouky nejrůznějších tvarů s rozdílnými šířkami kremp i stylů.

Většinou je zdobí nejrůznější aplikace – od květin po listy, kameny, prošívání či peří.

Samozřejmostí bývají i šperky. Téměř bez výjimky jde o korálový náhrdelník a náušnice.

Samozřejmostí bývají i šperky. Téměř bez výjimky jde o korálový náhrdelník a náušnice.

FOTO: Profimedia.cz

Nudy se rozhodně nedočkáte. Panovnice je vždy královsky sladěna a vyšperkována, a to doslova.

Na následující fotografii vpravo je královna zachycena bez pokrývky hlavy. Jde ale jen o velmi ojedinělý jev.

Královně nejsou cizí mašle, netradiční klobouky, ani květované motivy. Ke každému kostýmku připíná tématicky ladící brož.

Královně nejsou cizí mašle, netradiční klobouky ani květované motivy. Ke každému kostýmku připíná tematicky ladící brož.

FOTO: Profimedia.cz

Na všech akcích je královna naprosto nepřehlédnutelná. A nejen díky své majestátnosti, ale především díky oblibě výrazných kostýmků a netradičních klobouků.

Kostýmy nebývají jen jednobarevné, často jde o kombinaci barev a materiálů. Královna Alžběta II. která oslaví své 90. narozeniny, je díky barevné škále slušivých kostýmků právem řazena mezi nejstylovější panovnice světa.

Kostýmy nebývají jen jednobarevné, často jde o kombinaci barev i materiálů. Královna Alžběta II., která oslaví své 90. narozeniny, je díky barevné škále slušivých kostýmků právem řazena mezi nejstylovější panovnice světa.

FOTO: Profimedia.cz