Podle průzkumu společnosti Mintel si ve věkové skupině šestnáct až čtyřiadvacet let holí hruď dokonce šest z deseti mužů. A není divu. Mnohem starší vzory z řad celebrit je k tomu inspirují. Hrudník si vyholují David Beckham, Cristiano Ronaldo, Jake Gyllenhaal či Tom Cruise.

Trend začal podle sociologů zřejmě kvůli sportovcům, především předním atletům, kterým chlupy vadí v jejich disciplínách. Je známo, že se jich už mnoho desetiletí zbavují cyklisté a plavci. Ale také na atletickém mítinku na stadionu chlupatého sprintera či skokana do výšky nepotkáte. Hladká kůže totiž zvyšuje sportovní výkonnost.

„Zatímco v minulosti bylo vyholování vyhrazeno elitním atletům, dnes se zdá, že stále více mužů získává odvahu při dosahování těla zcela bez chlupů,“ uvedl mluvčí společnosti Mintel.

Většina mužů, kteří se vyholují – na hrudi, v podpaží, na zádech, na nohách či v intimních partiích – uvádí, že je k tomu motivuje okolí. Většinou je k tomu nutí partneři nebo se cítí nepatřičně ve společnosti, v níž se prezentuje vyholené a nechlupaté tělo jako to atraktivnější.