V módní síni slávy ale nebyla oblíbená britská vévodkyně sama. Společně s ní se potěšení dostalo i jednomu z nejuznávanějších a nejvlivnějších módních návrhářů Karlu Lagerfeldovi, který je tvůrčí osobností luxusní značky Chanel.

Na seznamu dále figurovali herci, umělci, sportovci, ale i členové královských rodin. Ze slavných žen se objevily herečky Cate Blanchetová nebo Lupita Nyong'oová.

Ikona, která nesnáší nakupování

Zatímco Blanchetová se na seznamu, který uvádí jména nejlépe oblékaných žen a mužů bez pořadí, objevila již podruhé, pro herecký objev letošních Oscarů Nyong'oovou jde o první účast.

Magazín ovšem překvapila odpovědí na obvyklou otázku o tom, kde ráda nakupuje. "Nikde. Nemám nakupování ráda," řekla herečka, letos vyhlášená časopisem People nejkrásnější ženou světa.

Lupita Nyong'oová

Lupita Nyong'oová

FOTO: Profimedia.cz

Cate Blanchetová

Cate Blanchetová

FOTO: Profimedia.cz

Na seznamu jsou aristokratky i herci

Vanity Fair na svůj prestižní seznam vybral vedle vévodkyně Kate také další evropské aristokratky – nizozemskou královnu Maximu a dánskou korunní princeznu Mary. To naznačuje, že jsou dávno pryč doby, kdy byly královské rody usedlé. V dnešní moderní době je třeba jít ruku v ruce s módními trendy, i když se jedná o samotnou královnu, což dánská ikona pilně dodržuje.

Většina celebrit na seznamu ale pochází z hereckého prostředí. Jsou mezi nimi třeba Benedict Cumberbatch, Idris Elba, Emmy Rossumová či Emma Watsonová. Úplný seznam zveřejní časopis ve svém zářijovém vydání.

Nizozemská královna Maxima

Nizozemská královna Maxima

FOTO: Profimedia.cz

Dánská korunní princezna Mary

Dánská korunní princezna Mary

FOTO: Profimedia.cz