Zamaskuje vrásky na čele, dokáže i ubrat pár let a přidat na kráse. Ofiny, jež spousta z nás nosila hlavně v dětství, se vrací. Ovšem už se nestříhá, jak se říkalo, podle kastrolu. Pokud se rozhodnete pro tak radikální krok, je potřeba počítat s tím, že ofina vyžaduje častější údržbu a rychle odrůstá.

Jediné, kdy není vhodné mít ofinu vůbec je, pokud máme příliš nízké čelo nebo problematický růst vlasů v kontuře. A protože především střih je to nejdůležitější, na čem u ofiny záleží, zeptali jsme se kadeřníka Filipa Gregora ze salonu Filip Gregor Hair Design, jaký typ střihu by doporučoval ke čtyřem různým typům obličeje.

Oválný obličej

Je symetrický a proporcionální. Ženy s oválným obličejem jsou na tom nejlépe, a mohou si dovolit téměř vše. Sluší jim totiž jakýkoliv typ ofiny, stejně tak jako jakýkoliv typ účesu.

Penelope Cruz je majitelkou oválného obličeje. Má tedy tu výhodu, že si může nechat zastřihnout ofinu téměř všech tvarů.

Penelope Cruzová je majitelkou oválného obličeje. Má tedy tu výhodu, že si může nechat zastřihnout ofinu téměř všech tvarů.

FOTO: Profimedia.cz

Čtvercový obličej

Majitelky čtvercového obličeje mají většinou užší bradu, vyšší čelo a velmi ostré linie tváře. Proto jsou vhodné delší ofiny na stranu anebo patky, které změkčí tvrdé rysy nositelky.

Dříve nosila zpěvačka Rihanna na krátko střižené vlasy s velmi hustou patkou na stranu.

Dříve nosila zpěvačka Rihanna na krátko střižené vlasy s velmi hustou patkou na stranu.

FOTO: Profimedia.cz

Srdcovitý obličej

Ten je širší v oblasti čela a zužuje se směrem k bradě. Tady je ofina téměř nutností, protože vysoké a široké čelo jde ofinou snadno zamaskovat. Nejlepší je hustá ofina zastřižená natupo, která zároveň i odvede pozornost od příliš špičaté brady. Pokud jste se rozhodli pro tupou ofinu, mějte na paměti, že je u ní potřeba mírný zástřih každé zhruba 2-3 týdny.

Zooey Deschanel dává tupou ofinou vyniknout svým krásným, bleděmodrým očím. Její tým kadeřníků se stará o to, aby byla hereččina ofina střižená vždy velmi precizně.

Zooey Deschanelová dává tupou ofinou vyniknout svým krásným, bleděmodrým očím. Její tým kadeřníků se stará o to, aby byla hereččina ofina střižená vždy velmi precizně.

FOTO: Profimedia.cz

Kulatý obličej

Je stejně široký jako vysoký a většinou má nižší čelo. Zde je nutná opatrnost a lepší variantou jsou prostříhané a provrstvené nebo asymetrické ofiny. Vyvarovat byste se měli tupé ofiny v jedné délce, která by dala vyniknout kulatým tvářím.

U nás téměř neznámá, anglická herečka Kara Tointon si nechala ostříhat asymetrickou, řídkou ofinu. Kulatému obličeji to velmi prospělo.

U nás téměř neznámá, anglická herečka Kara Tointonová, si nechala ostříhat asymetrickou, řídkou ofinu. Kulatému obličeji to velmi prospělo.

FOTO: Profimedia.cz